1999 yılında kurulduğu günden bu yana, özgün formatı ile kullanıcılar tarafından şekillendirilmiş Türkçe içerikli bir referans kaynağı olarak şekillenen Ekşi Sözlük, okurları ve yazarları tarafından yükseltilmeye devam ediyor.

Türkiye’nin şüphesiz ilk ve en popüler sözlük platoformu olan Ekşi Sözlük, çok sayıda yazarı ve okuyucusu ile gücünü korumaya devam ediyor. Özgür olarak her türlü konu ve olgu ile ilgili olarak bilgi ve paylaşımın yapıldığı platform Türkiye’de çok defa tartışmalara neden olmuştur.

eksi-sozluk-uygulamasi

Artık akıllı telefonlarımızın elimizden düşmediği bir çağda yaşıyoruz ve haliyle de tüm sosyal medya platformları için artık ayrı bir uygulamaya sahibiz. Telefonlarımızın tarayıcısından sürekli olarak web siteleri karıştırmak yerine uygulamalar daha avantajlı oluyor. Ekşi sözlük okuyucuları ise bu nedenle sık sık ekşi sözlük’ün mobil uygulaması var mı diye sormaktadır. Bu sorunun ise artık çok hoş bir yanıtı var; Evet!

Sosyal Medya Deneyimi ile Ekşi Sözlük

Yazar alımlarını durdurduğu günde bu yana kendi iç atmosferinde çok büyülü bir ortama sahip olan ekşi sözlük artık akıllı telefonlarımızda bir uygulama olarak yer alabiliyor. Üstelik uygulama yalnızca içeriklerin paylaşılarak, metinlerin yazıldığı bir platform değil, çok daha kapsamlı bir niteliğe sahip!

Sosyal Medya Deneyimine Ekşi de Dahil Oldu

Türkiye’nin en çok okunan ve en çok yazılan sözlüğü olan Ekşi Sözlük’ün yayına sunduğu mobil uygulama sosyal medya platformu özelliği taşıyor. Yazarlar bu sayede birbirleri ile takipleşebiliyor, mesajlaşabiliyor ve anında bildirim sistemi ile her konuda haberdar olabiliyorlar.

Özellikle iç oluşum olarak diğer sosyal medya platformlarından kendi orijinalliği ile ayrılmak konusunda başarılı bir çalışmaya imza atan Ekşi Sözlük ekibi, mobil uygulamasını Türkiye genelinde kullanıma açtıktan kısa bir sonra yoğun ilgi görmeyi başardı. Şimdilik geliştirmeleri devam eden uygulama iPhone 6 S ve üzeri modellerde var olan 3D Touch özelliği ile henüz bütünleşik değil. Ancak yakın sürede tüm kullanışlı özellikler ile donatılacağı düşünülüyor.

eksi-sozluk-android.png

Sade ve Kullanışlı

Görsel yapısı ile Instagram’ı andıran ekşi sözlük mobil uygulama takip sistemine sahip. Uygulamanın arama çubuğu, istatistik göstergeleri ve favoriler kısmı da dikkat çekiyor. Tüm nitelikleriyle sözlük okur ve yazarlarına özel olarak geliştirilen ve sadelikle sunulan uygulama ekşi sözlük deneyimini bir basamak daha yukarı taşıyor. Oldukça kullanışlı olan uygulama ile ekşi sözlük bu sayede artık her an parmaklarınızın ucunda olabiliyor, e siz de merakınızı hiç beklemeden gideriyorsunuz.

eksi-sozluk-uygulamasi

Boyutu 100 Megabyte olan uygulama, henüz gelişme aşamasında sayılabilir ancak yine de yeterli oturaklılığa ve stabilizasyona sahip. Android ve iOS cihazlarınızın uygulama mağazalarından anında edinebilir ve ekşi sözlük’ü en baştan keşfedebilirsiniz.

Uygulama içeriği:

-Anlık mesajlaşma

-Entry girişi

-Profil fotoğrafı ekleme

-facebook ile hesap ilişkilendirme

-takip ve takipçi sayılarını görüntüleme

Uygulamanın AppStore’daki boyutu 90.5 MB ve ücretsiz olarak indirilmeye açık durumdadır.

Kullanıcılar tarafından uzun süre beklenilen ve ilk sürümlerinde beklentileri karşılayamayan uygulama, sonunda en son sürümü ile karşımıza çıktı. Kullanıcılarında beğenisini toplayan uygulamanın geliştirmeleri devam ediyor. Güncellemeler ve kullanıcılardan gelen bildirimler doğrultusunda yapılan geliştirmeler ile uygulama kısa süre içerisinde tam stabil moduna ulaşmış olacak. Kısa sürede yüksek bir indirme sayısına ulaşmayı başaran ekşi sözlük app, 17 yıllık ekşi sözlük tarihinde en geniş çaplı kullanıcı erişim platformu olarak şimdiden birçok kişinin katıldığı sosyal medya platformu haline geldi bile. Şimdi siz de ister yazar, ister okur olun ekşi sözlük aplikasyonunuzu edinerek, bu deneyimi kaçırmayın!

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.