En iyi iOS uygulamaları kamuoyu ile paylaşıldı. Tüm zamanların en iyileri olan bu uygulamaların arasında belki sizin de favorileriniz vardır…

En İyi iOS Uygulamaları

En İyi iOS Uygulmaları Hangileri?

Apple, onuncu yıla özel olarak gelmiş geçmiş en iyi uygulamaların listesini duyurdu. App Store’un en iyi uygulamalarını yayınlayan araştırma şirketi App Annie oldu. Peki listede hangi uygulamalar var?

10. yılını kutlamaya hazırlanan App Store, 10 Temmuz 2008’de hayata geçti. iPhone 3G’nin piyasaya sürülmesinin hemen ardından hizmete başlayan App Store, şimdiye kadar milyonlarca uygulamanın yayınlandığı bir sanal market oldu. Üstelik Apple’a da milyarlarca dolar kazandırdı.

Uygulama araştırma şirketi App Annie de, App Store’un onuncu yılına özel olarak gelmiş geçmiş en iyi uygulamaları açıkladı. Açıklanan liste iki kategori halinde sunuldu. Bir kategoride oyunlar, diğer kategoride de gelmiş geçmiş en iyi uygulamalar listelendi.

Bu listeler indirme sayıları ve kazandırdığı gelire bakılarak oluşturuldu.

En İyi iOS Uygulamaları

Tüm Zamanların En İyi Oyunu Candy Crush Saga

Listede gelmiş geçmiş en iyi oyun Candy Crush Saga oldu. Milyonlarca kullanıcının indirdiği oyun hiç şüphesiz en çok kazandıranlar listesinin başında da yer aldı. Oyun hala popülerliğini koruyor.

En İyi iOS Uygulamaları

Tüm Zamanların En İyi Uygulaması  Facebook     

En iyi iOS uygulamaları listesinin dört sırasını ise Facebook uygulamaları kapladı. Bu durum hiç de şaşırtıcı değil. Zaten çoğu popüler mobil uygulamalar listelerimizde yer alıyordu. Dünyanın en popüler sosyal ağı olan Facebook, şimdiye kadar iOS cihazlara en çok indirilen ve tercih edilen uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Listenin ilk beşinde birinci sırada Facebook, ikinci sırada Facebook Messenger, üçüncü sırada YouTube, dördüncü sırada Instagram ve beşinci sırada WhatsApp Messenger yer alıyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.