Tinder’a döngüsel video özelliği geldi ve böylece dünyanın en popüler flört uygulaması, yeni özelliği ile güncellendi. Döngüsel video özelliği, geçtiğimiz günlerden itibaren kullanılmaya başlandı.

Tinder'a Döngüsel Video Özelliği

Tinder’a Döngüsel Video Özelliği: Loops

Peki, dünyanın en çok kullanılan flört ve arkadaşlık uygulaması bu özellik ile neler kazandı? Tinder’a gelen yeni özellik sayesinde artık uygulamaya yalnızca fotoğraf değil, video da eklenebilecek.

Geçtiğimiz perşembeden itibaren iOS kullanıcıları için kullanıma sunulan bu özelliğin, yakında tüm akıllı cihazlarda kullanılır olması bekleniyor.

Artık uygulamanın profil sayfalarında çok daha fazla hareket olacak. Bunun nedeni Tinder Loops özelliği. Kullanıcılar artık tipik sıradan fotoğraflar dışında kısa döngüsel videolar da ekleyebilecek.

Tinder'a Döngüsel Video Özelliği

Özellik aslında Nisan ayından itibaren hem Kanada hem de İsveç’te kullanılabiliyordu. Ancak, artık pek çok ülkede aktif hale geldi.

Eğer Tinder profiliniz varsa sadece fotoğraflarla sınırlı kalmadığınızı bilin. Özellik sayesinde profilinize artık video da ekleyebileceksiniz. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi özellik şimdilik yalnızca iOS kullanıcıları için aktif. Android kullanıcıları biraz daha beklemek zorunda.

iOS kullanıcıları sürekli tekrar eden döngüsel videoları profillerine ekleyebilecek. Özellik, Instagram’ın Boomerang özelliğini anımsatıyor. Yalnızca iki saniye uzunluğunda olan bu döngüsel videolar, profillerin daha dikkat çekici hale gelmesini sağlayacak.

Tinder tüm dünyada aktif olarak kullanılan bir uygulama. Üstelik yılda 500 milyon dolara yakın gelir elde ediyor. Boomerang benzeri özelliğin ardından uygulama daha uzun videolar için de çalışma başlatacak mı bilinmiyor. Ancak böyle bir çalışma hiç de sürpriz olmayacak.

Bakalım önümüzdeki süreçte diğer sosyal medya platformlarının art arda yayınladığı yeniliklere benzer çalışmalar Tinder tarafından da gerçekleştirilecek mi? Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı olan uygulamanın, böyle bir çalışmadan karlı çıkacağı şüphesiz bir sonuç olarak görülüyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.