Facebook 3D Portre fotoğrafların da zaman tünelinde paylaşılmasına imkan tanıyan yeni bir özellik üzerinde uzun süreden beri çalıştıklarını resmi blog sitesinden duyurmuştu.

Duyurusunun yapılır yapılmaz yüz milyonlarca hatta milyarlarca insanın merakla beklediği bu yeni gelişmenin nasıl bir çalışma olduğu ve Facebook 3D portre fotoğrafçılığının nasıl paylaşılacağına ilişkin ardı arkası kesilmeyen birçok sorular gelmişti.

İşte hem sorulara anlaşılır olarak bir cevap mahiyetinde video anlatım hazırlandı hem de nasıl paylaşımların yapılacağı, hangi akıl cep telefonlarının destekleyeceğine ilişkin detaylı bilgilere yer verildi.

Facebook 3d portre

Facebook 3D Destekleyen Modeller

Facebook tarafından geliştirilen 3D fotoğrafçılığının hangi telefon modellerini desteklediği de resmen duyuruldu. Buna göre iPhone modellerini kullananların bu yeni özellikten yararlanacağı ilan edilirken iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus, iPhone X ve de iPhone XS modellerinin şimdilik desteklendiği duyuruldu. Ayrıca desteklenen telefon modellerinin arttırılması için de üzerinde çalıştıklarına yer verildi.

Facebook 3d portre

Facebook 3D Paylaşım Nasıl Yapılır?

Şimdilik sadece iPhone kullanıcılarının sınırlı sayıdaki cep telefonu modellerinde kullanabilecekleri bu yeni özellik yakın zamanda diğer modellerde de kullanılabilecek.

Bu sayede 3D fotoğrafçılığı üzerine ilerleyen zamanlarda yepyeni özelliklerin getirilmesi beklenirken her anlamda kullanıcıların söz konusu üç boyutlu fotoğraf paylaşımını nasıl yapabileceklerinin de altı çizildi. Buna göre;

1. Facebook paylaşım yapılan komuta gelindikten sonra yukarıda sayılan cep telefonu modellerinden birine sahipseniz üç nokta simgesine dokunun.

2. Gelen ekrandaki 3D fotoğraf seçeneğine dokunun.

3. iPhone cep telefonunuzdaki galerinizden 3D özellikli paylaşmak istediğiniz fotoğrafı & resmi seçerek böylelikle paylaşım işlemini tamamlamış olacaksınız.

Görüldüğü gibi sadece 3 adımda 3D portre fotoğraf paylaşımı yapmanız çok basit. Ayrıca paylaşımları yukarıda desteklenen modeller dışındaki cep telefonlarından görüntüleyebilir veya bilgisayarınızdan da görüntüleyebilirsiniz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.