Facebook canlı yayın yeni özellik ile daha kullanışlı hale getiriliyor. Peki bu özellik, canlı yayın yapan Facebook kullanıcıları için hangi avantajları barındırıyor. Birlikte inceleyelim.

Facebook Canlı Yayın Yeni Özellik

Facebook Canlı Yayın Yeni Özellik Hakkında

Facebook, canlı yayın için getirdiği özellik ile kullanıcılarını sevindirecek. Bilindiği gibi sosyal medya platformları her geçen gün canlı yayın özelliklerini daha da geliştirerek kullanıcıları için cazip hale getiriyor. En son yenilik de Facebook’tan geldi.

Aslında bu güncelleme pek beklenmiyordu. F8’de canlı video geliştirme çalışmalarına çok vurgu yapılmamıştı. Ancak görünen o ki çalışmalar hız kesmeden devam ediyordu.

Sosyal ağ devi Facebook, “Live Rewind” özelliğini test ettiğini açıkladı. Canlı Geri Sarma özelliği olarak çevirebileceğimiz bu özellik ile, canlı yayın bitmeden kaçırdığınız anları geriye sarıp tekrar izlemeniz mümkün hale gelecek.

Daha önce canlı yayın kaçırıldığında, önemli veya kaçırılan anları seyredebilmek için yayının tamamlanmış olması gerekiyordu. Özellik henüz test aşamasında. Yayına alındığında ise tüm Facebook kullanıcıları için kullanılabilir olacak.

Özellikle spor etkinliklerinde çok kullanışlı olacak Live Rewind özelliği, büyük bir heyecanla karşılandı. Canlı yayınlarda daha fazla özgürlük imkanı sunan özelliğin CrossFit Games tarafından da test edildiği bilgisi verildi.

Facebook Canlı Yayın Yeni Özellik

Birden Fazla Sayfada Canlı Yayın

Facebook, canlı yayınla ilgili güncellemelerini Live Rewind ile de sınırlamadı. Bununla birlikte birden fazla sayfada da yayın yapmak mümkün hale getirilecek.

Aslında özellik daha önceden kaydedilmiş görüntüler için yapılabiliyordu ancak canlı yayınlar için elbette mümkün değildi. Şimdi bu özellik canlı yayınlar için de mümkün hale getirilecek.

Bununla birlikte yayıncılara kalıcı video akışı anahtarı sunulacak. Bu sayede canlı yayınlarla ilgili kritik bilgiler daha önceden paylaşılabilecek. Bununla birlikte de her bir seans arasında değişime uğrama durumu ortadan kaldırılmış olacak.

Facebook yeni özellik ile kullanıcılarını kaybetmemeyi hedefliyor olabilir mi?

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.