Facebook yeni özellik sayesinde kullanıcıların dikkatini dağıtmayı hedefliyor. Bilindiği üzere son dönemde veri skandalları ile sık sık gündeme gelen uygulamanın başı büyük dertte.

Facebook Yeni Özellik

Facebook Yeni Özellik Hakkında

Hem kullanıcılarını kaybetmeye başlayan hem de hisse değerlerinde düşüş yaşanan uygulama, kendini toplamanın yollarını arıyor.

Bu süreçte şirketin geliştiricileri de boş durmuyor elbette. Facebook Kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’in sorgusu hala konuşuluyorken, Facebook geliştiricileri, yeni eğlenceli bir işlevin üzerinde çalışıyordu.

Facebook Yeni Özellik

Eğlenceli Bir Çizim Aracı

Peki bu işlev nedir ve ne tür özellikler barındırıyor? Öncelikle önümüzdeki günlerde kullanıma açılacak olan işlev, hala Facebook hesabını silmemiş olanlar için hoş bir çizim aracı sunacak.

Facebook, kameraya eğlenceli bir işlev ekledi. Bu işlev sayesinde parmaklarınızı kullanarak, üç boyutlu bir fırçayla çizim yapabileceksiniz. Üstelik fırça sayesinde renk değiştirebileceksiniz.

Üç boyutlu çizimler yapabildiğiniz için yaptığınız çizimi farklı açılardan görebilme şansına sahip olacaksınız. Hatta bu çizimleri üç boyutlu nesnelere dönüştürebileceksiniz.

Yeni işlev ile ilgili ilk açıklama Facebook Kamera Ürün Müdürü John Barnet’ten geldi. Barnet konuyla ilgili “İnsanlara artırılmış gerçeklik ile etraflarındaki dünya üzerinde çizim yapmalarını sağlayacak kolay bir yol sunmak istedik” açıklamasında bulundu.

Fikir son derece eğlenceli görünüyor. Ancak üç boyutlu nesneleri parmak uçlarınızla çizmeniz uzun bir çalışmayı gerektiriyor. Flaş kullanmayı alışkanlık haline getirenler için belirtelim, çizim yaparken flaş kullanmak mümkün olmuyor.

Bu özellik görsellerinize üç boyutlu nesneler eklemek, eğlenceli vakit geçirmek için iyi düşünülmüş. Ancak son dönemde kullanıcılarının verilerini paylaşmakla eleştirilen Facebook bu şirin mi şirin özellik ile dikkatleri biraz da olsa dağıtmayı başarabilecek mi? Bunu zaman gösterecek. Özellik hala Facebook kullanan milyonlarca kişi için eğlenceli bir araç olarak akıllarda kalacak.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.