Facebook Grup Chat adında yepyeni bir özelliği Facebook kullanıcılarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Dünyanın birkaç ülkesinde devreye giren bu yeni özellik sayesinde artık maksimum 250 sayısına kadar grubunuzdaki kişilerle anlık mesajlaşabileceksiniz.

Bu özelliğin amacı binlerce hatta on binlerce üyesi bulunan grupların sürekli gönderilen yorumların anlaşılamaması, takibinin zorlaşması ve bu karman çormanlığını önlemek olduğu belirtildi. Facebook Grup Chat ne zaman gelecek? Nasıl kullanılacak?

Facebook grup chat

Facebook Grup Chat Messenger’a Özendi

Nitekim Facebook tarafından Eylül ayının başlarında Facebook Messenger uygulamasında da maksimum 250 kişilik grupların bir araya gelerek anlık mesajlaşma hizmeti alabilmesinin önü açılmıştı.

İşte aynı durum bu yeni özellikte de gerçekleştirilerek her açıdan Facebook grup sohbetlerinin aktif olarak kullanılmasına yönelik temel adımlar atılması yönünde karar kılındı. Böylelikle Facebook grup sohbetlerinin anlaşılmazlığı ortadan kaldırılmış olacak.

Maksimum 250 Kişilik Özel Grup Sohbeti Olacak

Anlık mesajlaşmak isteyen grup üyelerinden maksimum 250 kişiden oluşan grup sohbet odaları bulundurulacak. Böylelikle üyelerin birbiriyle ortak olarak bir arada bulunmasına yönelik olmak üzere tüm konularda birbiriyle etkin bir şekilde sohbet etmesi mümkün olacak. Bu da her anlamda dikkat çeken konuların arasında gelmesi bakımından gerçekten de dikkate değer konuların arasında gelmekte.

Facebook grup chat

Facebook 1.5 Milyar Gruba Sahip

Facebook kullanıcıları milyarlara ulaştı. Sözgelimi Facebook ortamında kurulmuş olan grupların toplam sayısı da adeta dudak uçuklatıyor. Tamı tamına 1,5 milyar adet Facebook grubu bulunuyor.

İşte amaçlanan bu grup üyelerinin birbiriyle etkileşim kurabilmesi adına 250 kişilik özel mesajlaşma servisi üzerinden birbiriyle fikir alışverişinde bulunması amaç edinilmekte. Böylelikle toplu halde grup üyelerinin havada kalan yorumları da artık havada kalmayacak. Kim ne yazıyor rahatlıkla anlaşılacak ve adeta dar alanda kısa paslaşmalarla fikir birliğine varılacak.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.