Galaxy Note 8 için yeni güncelleme yayına alındı. Aslında Galaxy Note 9’un tanıtımına yalnızca bir ay kaldığı için gözler o modeldeydi. Ancak şirket Galaxy Note 8’i de henüz gözden çıkarmamış olacak ki yayınladığı güncellemelere bir yenisini daha eklemeyi uygun gördü.

Galaxy Note 8 için Yeni Güncelleme Neyle İlgili?

Mobil dünyada teknolojiler art arda yenileniyor. Bu hıza yetişmek çoğu zaman da mümkün olmuyor. Samsung, mobil telefonlar için yürüttüğü çalışmalara son hız devam ederken, yeni bir güncelleme ile kullanıcısını memnun etti.

Gözler her ne kadar Galaxy Note 9’a çevrilmiş olsa da hatırı sayılır kullanıcı sayısına sahip Galaxy Note 8 için gelen son güncelleme pek çok eksikliği telafi edeceğe benziyor.

Galaxy Note 8, geçtiğimiz Mart ayında Android Oreo ile buluştu. Ancak son güncelleme daha çok güvenlik vaad ediyor. Üstelik oldukça büyük bir boyuta sahip olan bu güncelleme güvenlik açısından beklentileri büyük oranda karşılayacağa benziyor.

Galaxy Note 8 için Yeni Güncelleme

Yeni Güncelleme Daha Çok Güvenlik Vaad Ediyor

Son güncelleme 800 MB boyutuna sahip. Haziran ayına dair güvenlik yamaları bu sürümde bulunuyor. Aslında son güncelleme yalnızca güvenlik için fazla büyük boyutlu olarak değerlendirilse de, kullanıcıyı rahatlatacak yeniler sunduğu aşikar.

Son sürüm hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri barındırıyor. Bazı cihazlar içinse sürüm yükseltme işlevini görüyor. Boyutun büyük olmasındaki temel nedenin de bu olduğu düşünülüyor.

Güncelleme bir başka yeniliği de kullanıcısı ile buluşturuyor. Artık Google Asistan’ı uyandırmak için “Hey Google” demeniz yeterli olacak. Daha önce cihazlar bu kelimenin uyandırma işlevini desteklemiyordu.

Peki son sürüm başka ne tür yenilikler getiriyor? Bu konuyla ilgili henüz yeterince ayrıntılı bilgi bulunmuyor. Güncellemenin başka ne tür yenilikler getireceğini önümüzdeki günlerde daha net bir şekilde göreceğiz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.