Facebook, kullanıcıların hayatını kolaylaştırılacak yenilikler yapmaya devam ediyor. Yaptığı bu yeniliklerden birisi olan Wi-Fi Bul özelliği ile kullanıcılar çevrelerindeki ücretsiz WiFi noktalarını görebiliyor ve diledikleri gibi bağlanıyor. Bu yazımızda, ücretsiz olan WiFi noktalarını nasıl bulacağınız ve bağlantıyı nasıl sağlayacağınız ile ilgili detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Wi-Fi Bul ile Bedava WiFi Noktaları Hizmetinizde!

Dünyanın en çok kullandığı sosyal ağ konumunda olan Facebook’un Android telefonlara, neredeyse her gün yeni güncellemeleri geliyor. Bu güncellemeler, Facebook ile ilgili yaşanan hataların giderilmesine ve daha iyi performansta hizmet vermesine yönelik oluyor. Ancak hangi özelliğin eklendiğine dair bir detayın bulunmaması, kullanıcıların bazen yeni özellikleri geç fark etmelerine neden oluyor.

İşte şimdi Facebook kullanıcılarını yakından ilgilendirecek olan bir özellikten daha söz etmek istiyoruz. WiFi noktalarının ücretsiz olarak bulunmasını sağlayan ve işinizi pratik bir hale getirecek olan bu güncellemenin ardından, Türkiye sınırlarında veya yurt dışına çıktığınızda, ücretsiz olarak bağlanabileceğiniz ağları, WiFi Bul özelliği sayesinde kolayca görebiliyorsunuz. Yalnızca saniyelerinizi alan bu aramayı yaptıktan sonra, seçtiğiniz ağa aşağıdaki adımları izleyerek bağlanabiliyorsunuz.

Facebook’tan bulunan ücretsiz WiFi Noktalarına Bağlanma

  • Facebook’u mobil uygulama üzerinden açtıktan sonra, sağ üst köşede bulunan Daha fazla ayarı görebileceğiniz üç çizgili alana dokunmanız gerekiyor.
  • Sonrasında ekrandaki kısımları incelediğinizde WiFi Bul seçeneğini göreceksiniz.
  • Burada karşınıza gelecek olan WiFi Bul butonuna dokunduğunuzda herkese açık olan ve ücretsiz bir şekilde bağlanabileceğiniz WiFi bağlantıları ekranınıza geliyor.
  • Karşınıza Facebook uygulamasının kapalı olduğu durumlarda erişim izni isteyecektir. Bunu onaylamanızın ardından konuma dair bilgilere ulaşabiliyorsunuz.
  • Haritadan hangi ağların bağlanmak için uygun olduğunu görebiliyor ve içi beyaz olan kırmızı noktaların size yakın olanlarına bağlanabiliyorsunuz. Ayrıca bu WiFi ağlarının hangi işletmelere veya adreslere bağlı olduğuna kadar pek çok detayı görmenize olanak verilmektedir.
  • Dilerseniz size yakın olan ve ücretsiz bağlanacağınız WiFi adreslerine daha kısa yoldan ulaşabilmek için liste’yi görüntülemeniz yeterli olacaktır. Böylece ne kadar mesafede olduğunu görebilir ve bağlantınız için uygun olan ağlar üzerinden Facebook’tan kopmadan eğlenceyi sınırsız bir şekilde yaşayabilirsiniz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.