Bugün kullanıma açılan, Instagramın yeni özelliği olan Join Chat Sticker ‘ı paylaştığınız hikayelerde kullanarak takipçileriniz ve arkadaşlarınızı sohbete davet edebilirsiniz.Join Chat Sticker

Join Chat Sticker ile Hikayeler Direkt Mesaj Kutusuna Açılacak

Instagram Sticker ‘ın bu yeni özelliği ile beraber Instagram hikayelerinizde kullanacağınız ”Join Chat(Sohbete Git)” stickerı direkt mesaj kutunuza açılan bir bağlantı olacak. Dilerseniz bire bir sohbete ya da bağlantının uzantısı olan bir grup konuşmasına katılabileceksiniz.

Instagram’da istediğiniz kişiye hali hazırda mesaj atabiliyorken artık yazacağınız kişinin hikayesinde göreceğiniz bir Join Chat Sticker ‘ı sizi heyecanlandırabilir. Ama sakin olun çünkü atacağınız mesaj halen dahi ”geri çevir” butonu ile çöpe de gidebilir.

Bu özelliğin platform kullanıcıları tarafından nasıl kullanılacağına dair kafamda bir fikir uyanıyor aslında ama tam olarak bu düşünceyi buraya yazmasam daha iyi olacak 🙂

Instagram ve DM Gelişmeye Devam Edecek

Instagram’ın Direkt Mesajları, platform kullanıcıları ile bire bir ya da grup sohbetleri için mesajlaşma fırsatı sunduğunu zaten biliyorduk. Facebook’un da sahip olduğu bu özellik ve sosyal ağın özelliklerini koruyarak ve artırarak rakip olduğu Snapchat’e karşı geliştirdiği bir kaç yeni özellikten birisi.

Instagram ve Facebook gibi teknolojik ve sosyal platformların geliştiricileri, Instagram‘ın direkt mesaj özelliği ile ilgili bir geliştirme yapmayacaklarını söylemişlerdi. Hatta geçtiğimiz haftalarda ayrı bir uygulama olan Instagram DM uygulamasının kaldırılacağını da duymuştuk. Ancak sonrasında yeni bir geliştirme yapmadan, yeni bir özellik eklemeden kullanıcılara DM üzerinden iyi bir bağlantı fırsatı sunamadıklarını düşünmüşler. Ve Instagram DM’yi geliştirmeye, sohbet ağını güncel tutmaya ve bağlantıların eğlenceli kalması için uğraşacaklarını söylemişler.

Instagram sürekli olarak yenilenmeye ve kullanıcıların platformda kalması için ekstra özellikler gelmeye devam ediyor. Instagram hikayelerine iyi yatırım yapan firma, aslında DM’ye yönelik bir geliştirmeye de ihtiyacı vardı. DM’ye gelen en son yenilik ses kaydı özelliği idi. Hem yeni bir özellik gelmeyeli çok olmuştu hem de platformda en çok kullanılan kısım olan DM’nin farklılaşması gerekiyordu. Bence çok yerinde bir geliştirme geldi. Bakalım ilerleyen günlerde ne gibi gelişmeler olacak. Bizi takipte kalın.

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.