Telegram uygulaması, kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşmış olan WhatsApp benzeri bir mesajlaşma platformu. Telegram‘ın güncellenen sürümünde, kullanıcıları Live Location işlevi ve daha birçok yenilik bekliyor.

Telegram yapmış olduğu yeni sürümü Telegram 4.4 ile Android ve iOS işletim sistemli cihaz kullanıcılarına tanıdıkları kişilerle sohbet ve buluşma gibi aktiviteleri daha kolay yapabilecekleri oldukça kullanışlı yeni özellikler sunuyor. Telegram‘ın resmi sayfasından elde edilen bilgilere göre; yeni dahil edilen Live Location özelliği nerede olursanız olun konumunuzu anında paylaşabilmenizi sağlıyor. Bu işlev, çeşitli etkinlikler için arkadaşlarınızı bir araya toplamak istediğinizde işinize fazlasıyla yarayacak. Yeni eklenen bu işlevi uygulama üzerinden aktif hale getirmek için ana menüdeyken sırasıyla “Location” ve “Share My Location For…” seçeneklerine dokunmanız gerekiyor. Uygulama üzerinden konumuzu paylaşıma açarken belirli bir süre aralığı seçme imkanınız da bulunuyor.

Telegram Live Location

Telegram Live Location’la Yetinmiyor!

Live Location özelliğinin yanında uygulamada dikkat çeken bir diğer yenilik ise medya yürütücüsünün yeniden dizayn edilmesi. Tekrar tasarlanan medya yürütücüsü, mp3 ve diğer formattaki müzik dosyalarını daha kaliteli bir şekilde çalıştırıyor. Ayrıca müzik açıldığında müzik denetimi ve çalma listesi üzerinden medyayı kontrol etme imkanınız da bulunuyor.

Telegram 4.4 ile çeviri platformu herkese açık hale getirilmiş. Çeviri içerisinde herhangi bir değişiklik olduğunda, uygulamayı tekrardan güncellemenize gerek kalmadan söz konusu değişiklik cihaza yüklenebiliyor. Şu an 13 dil için destek sunan uygulamanın ileride diğer dilleri de desteklemesi bekleniyor. Uygulamada şimdilik Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Uygulamadaki son güncellemeleri incelemek ve henüz edinmediyseniz Play Store’dan indirmek buraya, App Store’dan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.