Facebook mesaj silme özelliği ile kaybettiği itibarını onarmayı ve eskisi gibi güven kazanmayı umuyor.

Popüler uygulamanın yöneticileri, son zamanlarda verilerin sızdırılması nedeniyle oldukça zor günler geçirdi. Şimdi ise harekete geçerek zor günleri atlatmak istiyorlar.

Facebook Mesaj Silme Özelliği

Facebook Mesaj Silme Özelliği Ne Sağlayacak?

Kullanıcı kitlesini kaybetmek istemeyen Facebook, tüm kullanıcılarını heyecanlandıracak ve yeniden güven tazelemelerini sağlayacak bir güncellemeyi yayınlamaya hazırlanıyor.

Bilindiği gibi Facebook, geçtiğimiz yıllarda WhatsApp’ı bünyesine katarak büyük bir atılıma imza atmıştı. Şimdi de WhatsApp’ın mesajları silme özelliğinden ilham alarak prestij kazanmayı hedefliyor.

Facebook Mesaj Silme Özelliği

Özelliğin Avantajları Neler?

Facebook son güncelleme ile mesajlarınız üzerinde daha geniş bir hakimiyete sahip olmanızı mümkün kılacak. Böylece yanlışlıkla gönderilen mesajların önüne geçilebileceği gibi silmek istediğiniz verileri de kolayca hem kendi Messenger hesabınızdan hem de karşı taraftan silebileceksiniz.

Bildiğiniz gibi bu özellik WhatsApp’a da yeni gelmiş ve kullanıcılar tarafından çok beğenilmişti. Son günlerde kullanıcılarının güven kaybettiği uygulama, en azından Messenger’da güven sağlamayı hedefliyor.

Mark Zuckerberg’in Mesajları Otomatik Olarak Siliniyor

Geçtiğimiz günlerde Facebook CEO’su Mark Zuckerberg‘in Messenger üzerindeki yazışmalarının otomatik olarak silindiği ortaya çıkmıştı. Facebook da yöneticileri için özel bir sistemin uygulandığını doğrulamıştı.

Bu da Mark Zurckerberg ve yöneticilerin mesajlaşmalarının bir süre sonra hem kendi bilgisayarlarından hem de karşı tarafın bilgisayarından silindiği anlamına geliyor. Facebook daha önce kullanıcılarının mesajlarını sildiğini açıklamamıştı.

Veri skandalının ardından yöneticiler için ayrıcalık sağlanması Facebook‘u iyice yıprattı. Bu durumun daha fazla süremeyeceğini tahmin eden ekip, benzer bir uygulamayı tüm kullanıcılara sunma kararı aldı.

Mesaj silme özelliğinin kısa bir süre içinde tüm Messenger kullanıcıları için aktif olması bekleniyor.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Mark Zuckerberg, özelliğin kullanıcılara sunulmasında geç kalındığı için üzgün olduğunu belirterek bir nevi özür dilemiş oldu. Bakalım bu özellik kullanıcıların Facebook’a yeniden güvenebilmesini sağlayacak mı?

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.