Facebook Messenger sesli komut özelliği üzerinde çalışan en büyük sosyal ağ platformu olan Facebook Messenger’ı bağımsız bir uygulama haline getirmişti. Pek ilgi görmeyen uygulamaya can vermek için sesli komut özelliklerini test ettiğini açıkladı. Uygulama için geliştirilen ve test aşamasında olan bu özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağı belirsiz. Uygulamada yapılan bu güncellemenin hayata geçirilip geçirilmeyeceği bile belirsizliğini koruyor. Peki sesli komut özelliği nasıl olacak?

Messenger için yapılacak bu güncelleme ile sesli komut sayesinde bir kullanıcıya mesaj atmak, arama yapmak ve gelen mesajlara cevap vermek mümkün olacak. Facebook tarafından Messenger kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla hayata geçirilmeye çalışılan ve henüz test aşamasında olan sesli komut sistemine “M Asistanı” adı verildi.

Facebook Messenger

Facebook Messenger Sesli Komut Güvenlik

En büyük sosyal ağ platformu olan Facebook, yaygın kullanımı ile neredeyse artık hayatımızın bir parçası oldu. Facebook Messenger için yapılacak olan bu güncelleme ile özellikle araç kullanırken sürücülerin dikkatlerinin dağılması da engellenmiş olacak. Dip not olarak belirtmek isteriz ki, sesli komut sistemi ile yönetilebilecek olan Messenger uygulamasını diğer mobil uygulamalar gibi araç sürerken kullanmamanızı öneririz.

Facebook tarafından 2011 yılında kullanıma sunulan ve ilk başta mesajlaşma özelliğine alternatif olarak kullanılmaya başlanan Messenger daha sonra Facebook içi mesajlaşmalar için zorunlu hale geldi. Mobil cihazlarda bu uygulama kullanılmadan Facebook üzerinden gönderilen mesajları okumamız ya da cevap yazmamız mümkün değil.

Facebook Messenger

Aldığı karar ile Messenger uygulamasını bağımsız hale getiren Facebook, beklediği ilgi ve kullanım rakamlarına ulaşamadı. Rakiplerine göre sunduğu özellikler ile oldukça geride olan Messenger için henüz test aşamasında olan bu güncelleme Facebook için istenilen başarıyı sağlamayacak mı?

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.