Facebook müşteri bilgilerini bankalardan talep ettiği yönündeki haberlerle bir kez daha gündeme geldi. Ancak dev şirket, bu iddiaları yalanladı.

Facebook müşteri bilgilerini

Facebook Müşteri Bilgilerini Bankalardan İstedi Mi?

Facebook, hala tüm dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri. Ama 2018 yılı uygulamanın prestijinden çok şey götürdü. Kullanıcılarının güven kaybetmesine neden olan skandallara karışan Facebook, yeniden güven sağlamanın yollarını araştırsa da şimdiye kadar çok da başarılı olduğu söylenemez.

Son olarak kullanıcılarının finansal işlemlerine ilişkin detayları bankalardan istediği yönünde haberlerle gündeme gelen şirket, bu iddiaları sert bir dille yalanladı.

Wall Street Journal Gazetesi’nde yer alan haberin ardından açıklama yapan şirket, kullanıcılarının finansal verilerinin peşine düştüğü iddialarının asılsız olduğunu açıkladı.

Haberde Facebook’un site etkileşimini artırmak için Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan bankalardan kullanıcılarına ait kredi kartı hareketleri ve hesap bakiyelerini talep ettiği iddiası yer aldı.

Bu talebin arkasındaki en büyük etken ise şirketin platform üzerinden alışveriş yapılmasını sağlayacak yeni bir proje üzerinde çalışılması olarak gösteriliyor. Facebook bu proje için araştırma yapıyor. Bu nedenle de kullanıcılarının finansal bilgilerine erişmek istiyor.

Facebook müşteri bilgilerini

İddia Yalanlandı

İddialar bu yönde olsa da, Facebook haberin yalan olduğunu savundu. Yapılan açıklamada, şirketin müşterileri ile ilgili hizmetlerini iyileştirmek için banka ve finans kurumları ile görüşme yapıldığı kabul edildi. Ancak bu görüşmenin söz konusu olduğu gibi finansal bilgilere erişmek için yapılmadığı belirtildi.

Son bir yılda skandalların uygulaması haline gelen Facebook, bu açıklamasının ardından ne kadar dürüst bulunacak bunu önümüzdeki süreçte göreceğiz.

Uygulamanın yeniden popüler olmak adına farklı çalışmalar içine girmesi kullanıcısını ne yazık ki tedirgin ediyor. Bakalım Facebook kullanıcılarının güvenini tekrar kazanabilmeyi ne zaman başaracak…

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.