Facebook uçak emojisi ile bir kez daha gündeme gelmeyi başardı. Facebook yeni emojisi ile neyi hedefliyor, birlikte inceleyelim.

Facebook uçak emojisi

Facebook Uçak Emojisi Neden Kullanılacak?

Facebook, beğen butonu için toplamda beş alternatif emoji sunuyor. Bu emojilere bir de uçak emojisi eklendi. Bir süreliğine eklenen bu emoji son derece merak uyandırdı.

Facebook 5 alternatif beğen seçeneği sunuyor. Beğen, Muhteşem, Hahaha, inanılmaz, Üzgün ve kızgın seçenekleri arasında duygularınızı en iyi ifade edeni seçebiliyorsunuz. Özel günlerde ise bu emojilere bir yenisinin daha eklenmesi söz konusu olabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde bu emojilere bir yenisi daha eklendi. Uçak emojisi.

Facebook kullanıcıları, yeni eklenen uçak emojisini hemen fark etti ve niçin kullanılacağını merak etmeye başladı. Facebook yetkililerine emojinin hangi amaçla eklendiği soruldu. Konu ile ilgili açıklama yapan bir yetkili “Hackathon gününde çalışanlarımız tarafından yapılmış olan ve çıkmaması gereken bir emojiydi. Özürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Facebook uçak emojisi

Uçak Emojisi Kaldırıldı

Yanlışlıkla eklenen emoji kısa sürede kaldırıldı. Yani artık bu emoji kullanılabilir durumda değil. Ancak bazı kullanıcılar uygulamanın Android sürümünde bu emojiye hala rastlayabiliyor.

Eğer emojiyi denemek isterseniz Android cihazınızdan uygulama ayarlarına girip ön belleği temizlemeniz yeterli olacaktır. Ardından programa tekrar girdiğinizde uçak emojisine rastlama olasılığınız olabilir.

Aslında Facebook’un bu emojiyi kullanıma sunmayı planlamadığı da konuşulanlar arasında. Hata olarak sunulduğu aşikar ancak bu duruma yol açan nasıl bir hata olabilir, bu da oldukça merak edilen bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

Küçük bir çalışma olarak değerlendirilmesi gereken ancak kısa sürede internet aleminin diline düşen bu hatanın açıklaması da oldukça ilginç. Sonuç her ne olursa olsun ufak bir emoji eklemesi ile Facebook’un kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başardığı da kolayca söylenebilir.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.