Anonim olarak kullanıcılarına sesli konuşma imkanı sunan yerli uygulama BlindID, 2016 yılının Kasım ayında kullanıcıları ile buluşmuştu. BlindID uygulaması pazara hızlı bir giriş yaparak kullanıcı sayısını 250 bin üstüne çıkarmasının ardından şimdi de yurt dışına açılıyor. Bir Türk girişimci tarafından tasarlanan bu uygulamaya, Mart ayında BIC Angels tarafından 1 milyon 250 bin TL’lik melek yatırım yapıldı.

BlindID ile Yapabilecekleriniz

Yerli sohbet uygulaması BlindID, ilgi alanları aynı olan kullanıcılar arasından rastgele bir kullanıcı seçerek 45 saniye boyunca canlı olarak sesli konuşma imkanı sağlayan bir mobil uygulama. Kısaca bu uygulamayı, bir sosyal medya sohbet uygulaması olarak da adlandırabiliriz. Ayrıca son yapılan güncellemeler ile konuşma süresini uzatabilme ve iki tarafın da isteği doğrultusunda birbirlerini arkadaş olarak ekleyebilme gibi özellikler de uygulamaya eklenmiş durumda.

BlindID uygulaması üzerinden arkadaş olan kişiler, istedikleri an arkadaşlarını direkt olarak arayabiliyorlar. Üstelik uygulama üzerinden yapılan her görüşmenin ardından, sistem tarafından kullanıcılara görüşmeyi beğenip beğenmedikleri soruluyor. Eğer kullanıcılardan en az biri, konuşmadan memnun olmamışsa o iki kişi, sistem tarafından bir daha hiç eşleştirilmiyor. Uygulamanın diğer sosyal medya uygulamalarından en belirgin farkı ise herkesi eşit olarak görmesi; yani bu uygulama ile kimse fenomen olarak ortaya çıkmıyor.

Kullanıcı Sayısını En Az 500 Bin’e Çıkarmayı Hedefliyor

Kısa sürede kullanıcı sayısında büyük bir artış gözlemlenen sohbet uygulaması, kendisini sürekli olarak yenileyerek ve geliştirerek 500 bin kullanıcı sayısını aşmayı hedeflediğini de açıkladı. Artık Plus üyelik satışı da yapan uygulama aracılığıyla şimdiye kadar günlük 300 binden fazla konuşma yapılmış.

BlindID uygulamasının kurucularından olan Adil Zehir, yakın zaman içerisinde çalma sesinin yerine, reklamları sesli dinletme ve konu başlıklarının sponsorlu olması gibi farklı reklam modelleri uygulanacağını söyledi. Yurt dışına açılabilmek amacıyla birkaç farklı ülkede denemelerini bitirdiklerini dile getiren Adil Zehir, BIC ile yeni yatırımlara hazırlık yaptıklarını ve en kısa sürede farklı pazarlarda büyümeyi hedeflediklerini de belirtti.

Anonim sesli sohbet uygulaması BlindID’i incelemek isterseniz Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Sizce BlindID, Tinder ve benzeri sohbet uygulamalarının yerini alabilir mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.