Google Duo ekran görüntüsü paylaşma imkanı sunan yeni özelliği ile geliyor. Görüntülü sohbet uygulaması olan Google Duo, Android cihazların ekran görüntülerini paylaşma imkanı verecek.

Google Duo Ekran Görüntüsü

Google Duo Ekran Görüntüsü Paylaşımını Mümkün Kılacak

Görüntülü sohbet uygulamaları, akıllı cihazlarımızın olmazsa olmazı halini aldı. Pek çok kullanıcı, sohbet uygulamalarını tercih ediyor ve arkadaşları ile uygulamalar üzerinden iletişim kuruyor. Bu da görüntülü sohbet uygulamalarının arasında sıkı bir rekabet yaşanmasına neden oluyor.

Art arda getirilen kullanışlı özellikler ile sohbet uygulamaları rekabetin gerisine düşmemeyi amaçlıyor. Bu alandaki son yenilik de Google Duo’dan geldi.

Uygulamanın son sürümünde, arama sırasında ekranınızı paylaşmanızı mümkün kılan bir özellik bulunuyor. Yapılması gereken ise ekranın üst kısmında yer alan ekran paylaşım simgesini kullanmak.

Yeni simge, kullanıldığı anda ekranınızda yer alan her şeyin görüntülenmesini sağlayacak. Bu nedenle Duo, konu ile ilgili sizden izin talep ediyor. Eğer onay verirseniz, kırmızı kenarlık ile konuştuğunuz kişinin neleri görebileceği gösteriliyor.

Bu kırmızı düğmeler aynı zamanda ekran yayınını istediğiniz zaman durdurmanızı veya iptal etmenizi de sağlıyor.

Google Duo Ekran Görüntüsü

Özellik Henüz Eksiksiz Değil

Duo, bu özellik ile kullanıcılarını heyecanlandırdı; ancak kusursuz bir deneyim sunmayı henüz başaramadı. Hala özellikte pek çok hata bulunuyor ve bu nedenle de çoğu zaman istenilen sonuç alınamayabiliyor.

Aslında ekran görüntüsü paylaşma özelliği diğer uygulamalarda da mevcuttu. Ancak ekranınızın anlık görüntüsünü canlı yayın ile karşınızdaki kişiye sunabilmeniz, son derece dikkat çeken yeni bir özellik.

Eğer Google, uygulamadaki yazılımsal sorunları çözüme kavuşturur ve özelliğin hatasız kullanılabilmesini sağlarsa, diğer görüntülü sohbet uygulamalarından bir adım öne geçmiş olacak.

Şimdilik sadece Android cihazlar için kullanılabilen bu özelliğin ne tür deneyimler sunacağını da önümüzdeki süreçte gözlemleyebileceğiz. Özelliğin hem sosyal iletişimde, hem de iş dünyasındaki profesyonel görüşmelerde fayda sunması bekleniyor.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.