Google Pixel Slate şirketin yeni nesil tableti olarak gelişmiş donanım özellikleri ile oldukça iddialı gözüküyor. 

Kendi açıklamalarına göre, misyonu dünyadaki bilgileri düzenleyerek herkesin erişebileceği ve yararlanabileceği hale getirmek olan Google, günümüzün bilgisayar ve internet teknolojileri alanında hizmet veren kurumlarından biri.

Kurulduğu  tarihten bu yana birçok ilke ve teknolojik gelişmelere imza atan Google internet tabanlı hizmetler ve ürünler alanında günümüzün en önemli ve bir çok alanda otorite sayılabilecek bir şirketi.

Piyasaya çıkardığı son ürünlerden biri olan Pixel Slate 2’si bir arada yapısıyla hem tablet hem de bir dizüstü bilgisayardan beklediklerinizi fazlasıyla karşılayacak sistem ve donanım özelliklerine sahip.

Google Pixel Slate

Google Pixel Slate Özellikleri

Pixel Slate 16 GB RAM ve i7 işlemciye sahip olarak sunuluyor. Daha önce firma tarafından piyasaya sürülen Google Pixelbook’un daha fonksiyonel ve taşınabilir hali olarak tanımlanabilir. Tabi Pixelbook’a göre çok üstün donanım özellikleri ile bir adım önde olan Pixel Slate, Amber Lake mikro mimarinin bir ürünü olan Intel Core i7 8500Y işlemci modeli ile çok hızlı.

Fabrikasyon süreci 14 nm olan işlemci 5W Termal Tasarım Gücü çok daha az enerji harcayarak cihazın batarya ömrünü uzatıyor. 1.5 GHz hızında çalışan işlemci, Turbo Boost frekansında ise 4.2 GHz gibi bir işlemci hızına ulaşıyor. Örneklerine göre çok daha fazla güç üreten 2’si bir arada bir ürün olan Google Pixel sağladığını enerji verimliliği ile dikkat çekiyor.

Google Pixel Slate

Çok İddialı!

Modüler bir klavye desteği ile gelen teknik özelliklerinin yanında tasarımı ile de oldukça dikkat çekiyor. 3000 × 2000 ekran çözünürlüğüne sahip olacak olan ürün için herhangi bir resmi fiyat açıklaması yapılmamış. 9 Ekim’de New York’ta düzenlenecek olan tanıtım etkinliğinde cihazla ilgili her türlü detay öğrenilebilecek.

Bu modele ek olarak, 8 GB RAM kapasiteli, yine Amber Lake tabanlı 8. nesil Intel Core i5 işlemcili bir versiyonu da satışa sunulacak olan Chrome OS işletim sistemi ile piyasa sunulacak. Android 9.0 Pie ve Windows 10 işletim sistemleri  ile de çalışabilecek olan Pixel Slate’in resmi donanım ve yazılım verileri için 9 Ekim’i beklemeniz gerekecek.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.