Google firması, kullanıcılarına farklı seçenekler sunmaya ve ürünlerini kullanıcı ihtiyaçlarına göre çeşitlendirmeye devam ediyor. Öyle ki bazen kendi yarattığı bir ürüne karşılık rakiplerin hamlelerini beklemeden kendi alternatifini üretiyor. Kısa bir zaman önce YouTube Go hizmetini yaklaşık olarak 130 ülkede kullanıma açan şirket, şimdi de Gmail Go uygulaması için çalışmalara başladı.

Gmail Go ile Gmail Arasında Ne Fark Var?

Gmail Go uygulaması, Gmail’de bulunan birçok özelliğe sahip. Dolayısıyla Gmail kullanıp Gmail Go’ya geçmeyi düşünenlerin herhangi bir kaybı olmayacak diyebiliriz. Peki o zaman, iki uygulama arasında ne fark var diye düşünüyor olabilirsiniz.

Google’ın Gmail Go ile sunduğu en büyük farklılık, mobil veri kullanımı açısından daha verimli olması ve depolama alanı bazında daha az yer kaplaması.

Gmail’de olduğu gibi Gmail Go da görüntülü konuşma, anlık mesajlaşma ve anlık bildirim gibi birçok özelliği içinde barındırıyor. Uygulama, çoklu hesap ve oturum açabilme özelliği ve kişi listenizi kategorize edebilme imkânı da sunuyor.

Gmail Go, normal Gmail uygulamasına oranla cihazınızda çok daha az yer kaplıyor demiştik. Peki ne kadar az? Bunu hemen bir örnekle açıklayalım.

Örneğin; Gmail uygulaması indirme aşamasında 20.66 MB’lik bir alan kullanırken 47 MB’lik de bir depolama alanına ihtiyaç duyar. Gmail Go uygulaması ise bütün bunların aksine 9.51 MB indirme ve 25 MB’a yakın bir depolama alanı ile kullanıcılara hizmet verir. Bu özelliği açısından Go’nun birçok kişinin kullanım tercihi olabileceği düşünülüyor.Gmail Uygulamasına Dişli Rakip Gmail Go

Gmail Go Uygulaması, Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

Uygulama, şu an Play Store’da yayına girmiş durumda. Uygulama, Android 8.1 Oreo ve üzeri versiyonunun yüklü olduğu cihazlarda sıkıntısız çalışıyor.

Eğer sürümünüz eskiyse gerekli güncellemeyi yaparak Gmail Go’yu kullanmaya hemen başlayabilirsiniz. Dilerseniz Gmail ile Gmail Go’yu bir arada kullanma imkanınız da bulunuyor.

Sizce Gmail Go’dan sonra Gmail’in pabucu dama atılır mı? Sizce 2 uygulama arasında anlamlı bir fark var mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.