Google akıllı yanıtlama özelliğiyle mesajlaşırken karşı tarafa verilecek olası yanıtları listeleyerek anında otomatik gönderim imkanı sunan yapay zeka teknolojisine dayanan bir akıllı mesajlaşma üzerinde çalışıyordu.

Toplam 120 kişilik uzman ekibin yürüttüğü bu çalışma sürekli açık vermeye başlayınca Google bu özelliği büsbütün rafa kaldırma kararı aldı. Bu çalışma ile uzman ekip sempatik bir tavırla üzerinde çalıştıkları çalışmanın aslında pek de akıllı çıkmadığını paylaştı. Ancak ilerleyen zamanlarda akıllı yanıtlama özelliğini yeniden gündeme getirebileceklerinin de mesajını verdi.

Google akıllı yanıtlama

Google Akıllı Yanıtlama Projesi Askıya Alındı

Akıllı mesajlaşma özelliği üzerine uzun bir süreden beri Google teknik ekibi sıkı bir çalışma yürütüyordu. Bu özellikle mesajlaşmada sizin verebileceğiniz yanıtlara en yakın seçenekler listelenerek böylelikle herhangi bir şekilde yazışmanıza gerek kalmadan hızlı gönderim özelliğinin getirilmesi düşünülüyordu.

Fakat bu sistem sürekli açıklar verince söz konusu akıllı yanıtlama sisteminin projesi askıya alındı. Askıya alındı çünkü ilerleyen dönemlerde yeniden bu projenin gündeme geleceği kamuoyuyla paylaşıldı. Böylelikle Google teknoloji tarihinden bu zamana dek bir projeyi apar topar askıya almış oldu.

Google akıllı yanıtlama

Google Akıllı Yanıtlama Özelliği Nedir?

Google, teknoloji dünyasına bu zamana kadar o kadar pratik uygulamalar kazandırdı ki insanlar gerçekten de bu teknolojik atılımlara bir türlü yetişemedi. Henüz bir teknolojik devrime adapte olamazken yeni bir devrim daha gerçekleştirildi. İşte o devrim niteliğindeki atılımlardan biri de akıllı yanıtlama projesiydi.

Buna göre artık, telefonda uzun süre klavyeyle uğraşmadan sistemin sizin yerinize mesaj atmasına dayanan akıllı yanıtlama özelliği düşünüldü. Bunun dayanağı ise yapay zeka teknolojisi idi. Ancak üzerinde bir yıldır çalışan uzmanlar Inbox üzerinden test ettikleri bu projenin istedikleri neticeyi vermemesi dolayısıyla rafa kaldırmak zorunda kaldıklarını dile getirdi.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.