Google Earth uzaklık ve alan hesaplama aracı ile kullanıcısı için daha cazip bir hale geldi. Son derece pratik ve faydalı bir uygulama olan Google Earth, yeni özellikleri ile uzaklık ve alan hesaplamayı kolaylaştıracak.

Google Earth Uzaklık ve Alan Hesaplama

Google Earth Uzaklık ve Alan Hesaplama

Google Earth ile uydu görüntüleri üzerinden mahalle mahalle, sokak sokak gezebiliyoruz. Bu kolaylık pek çok sorunun cevabını bulmamıza da vesile oluyor. Üstelik Google Earth yeni özellikleri ile pek çok kullanışlı hesaplama seçeneklerine de kavuşuyor.

Güncelleme sonrası uygulamaya uzaklık ve alan ölçümü yapmanızı sağlayacak bir araç eklenmiş oldu. Bu da bir arsanın alanını yalnızca iki tık ile ölçebileceğiniz anlamına geliyor.

Google Earth Uzaklık ve Alan Hesaplama

Hesaplama Yapmak Çok Kolay

Google Earth popüler bir uygulamaydı. Ta ki Google Haritalar hayatımıza girene kadar. Ancak uydu görüntüleri üzerinde çalışanlar için hala oldukça önemli bir uygulama. Özellikle hesaplama aracının eklenmesi ile teknik anlamda oldukça büyük kolaylık sağlayacağı bir gerçek.

Peki özellik nasıl çalışıyor? Haritanın üzerinde iki nokta belirliyorsunuz. Bu sayede aralarındaki uzaklık veya seçilen bir bölge ise alanı kolayca ölçülebiliyor. Artık arsa büyüklüğünü cetvel yardımı ile değil birkaç basit Mouse hareketi ile öğrenebileceksiniz.

Özellikle ev satın almayı planlayanlar, bahçe veya alan büyüklüğünü ölçmek isteyenler, işi gereği alan ölçümü yapanlar için son derece pratik bir araç olacağına kesin gözüyle bakılan bu özellik kullanıcısını oldukça memnun edecek.

Müjdeyi verelim. Uzaklık ve alan hesaplama aracı bugün Google Earth’ün web sürümünde olacak.  Ancak hafta içinde Android sürümüne gelecek. Güncellemenin iOS’a gelme süreci henüz net değil ancak yakın bir zamanda gelmesi bekleniyor. Özellik çok kullanışlı ve pratik. Bu nedenle kısa sürede kullanıcıların vazgeçilmezi olacağa benziyor. Mobile de en kısa sürede gelmesi bekleniyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.