Snapchat oyun sektörüne gireceği iddialarını güçlendiren bir karara imza attı. Her ne kadar kulağa mantıksız gelse de, şirket uygulama içinde sunduğu çeşitli oyunlarla sektöre göz kırpıyor.

Snapchat Oyun

Snapchat Oyun Sektöründe de İddialı

Gençlerin en çok sevdiği uygulamalardan biri de hiç şüphesiz Snapchat. Eğlenceli filtreler ile kullanıcılarına keyifli deneyimler sunan uygulama, son zamanlarda yüz filtrelerine eklediği oyun projeleri ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Bu atılımların art arda gelmesi bir iddianın da gün yüzüne çıkmasına sebep oldu. Buna göre Snapchat uygulama içerisine oldukça eğlenceli oyunlar eklemeye karar verdi.

Basit filtreleri oyuna çevirdiği son birkaç projesi ile tam not alan Snapchat, ciddi anlamda oyun yayınlamaya karar verdi. Üstelik şirket bu sene bir oyun platformunu da geliştirmeye başlayacak.

Üstelik iddialara göre büyük bir oyun yayımcısı ile de anlaşma sağlandı bile. Yeni girişimde neler olacağına gelince… Oyun işlevi dışında Snapchat üzerinden indirilebilen oyunlar da olacak. Yeni girişimin Snapchat tarafından geçen ay satın alınan PlayCanvas ile ilgisi olduğu tahmin ediliyor.

Snapchat Oyun

Snapchat İddialı Gelecek

Görünen o ki Snapchat yakın bir gelecekte direkt indirilebilen oyunları ile kullanıcılarını kendisine daha da çok bağlayacak. Üstelik bu süreç çok da uzun sürmeyeceğe benziyor. Platformun kitleri Snapchat tarafından iki hafta önce dağıtılmaya başlandı.

Bu oyunlar Snapchat’in geçmişte sunduğu oyunlara benzemiyor. Çok daha farklı olacak. Sosyal medya takipçileri hatırlayacaktır. Facebook 2009 ve 2010 yılında bazı oyunları kullanıcılarına sunmuş, pek çok kişi bu oyunların bağımlısı olmuştu.

Snapchat’in de şimdi bu oyunlara benzer oyunlar sunması bekleniyor. Üstelik Snapchat bu atılımla sadece kullanıcı sayısını artırmayacak. Eğer içinde mikro işlemler de yer alırsa bu proje Snapchat için de yeni bir gelir kaynağı olacak.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.