Google görseller mobil deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Masaüstü bilgisayarlarda kullanımı sırasında da tıpkı mobil cihazlarda görüntülendiği şekilde görülebilecek.

Google Görseller Mobil Deneyimi ile Geliyor

Görsel arama motoru denildiğinde şüphesiz akla ilk gelen Google Görseller oluyor. Söz konusu platform büyük bir değişim için kolları sıvadı. Bilindiği gibi mobil tarafını geçtiğimiz sene yenileyen Google, tasarımsal yeniliklere bu sene de masaüstü sürümünde devam edecek.

Google Görseller Mobil

Aslında son dönemde çeşitli yeniliklerle gündeme gelen Google Görseller’in her işlevi çok da beğenilmiş değil. Örneğin yeni sekme açılmasına olanak tanıyan butonun kaldırılması kullanıcıları hiç memnun etmedi.

Ancak yine de dev şirket yenilikleri denemeyi sürdürüyor. Şimdi de hedefinde masaüstü sürümün tasarımı olan firma, mobil cihazlardaki tasarımı masaüstü sürümüne uyarlamayı hedefliyor.

Değişim Kaçınılmaz

Mobildeki arayüz, benzer bir versiyonu ile masaüstü sürümünde de karşımıza çıkacak. Bu değişiklik yalnızca tasarımsal boyutta kalacak.

Bundan sonra görsel ararken sonuçlar kısmında bir görseli tıkladığınızda yeni bir pencere görüntülenecek. Mevcut arayüzün aksine bundan sonra benzer görseller ve alakalı arama önerileri için görselin alt kısmına bakmanız gerekecek.

Google Görseller Mobil

Google, paylaşma seçeneklerinde üç noktalı tasarımı kullanmayı sürdürecek. Bununla birlikte mobil arayüz kullanıcılarının aşina olduğu paylaşma ekranını da kullanıcılarına sunmaya devam edecek.

Google, değişim süreci ile ilgili henüz resmi bir açıklamada bulunmadı. Değişikliği fark eden gizli pencereden görsel araması yapan bir kullanıcı oldu. Bu fark ediş, Google’ın değişiklikler açısından test aşamasında olduğunu da gözler önüne serdi.

Bu değişikliklerin sunulduğu kullanıcılar da rastgele seçiliyor. Peki Google Görseller’in yeni arayüzünün test süreci ne zaman sona erecek? Konuyla ilgili net bir açıklamanın olmadığını belirtmiştik. Bu nedenle sürecin de ne kadar devam edeceği tam bir muallak. Ancak kısa zamanda yayına alınması bekleniyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.