Gmail’in yeni arayüzü ilk kez ortaya çıktı. Google, popüler e-posta hizmeti Gmail’in yeni tasarımlarını tanıttı.

Gmail’in Yeni Arayüzü

Gmail’in Yeni Arayüzü ve Yenilikler

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Google, Gmail’in arayüz tasarımının değişeceğine dair sinyaller vermişti.

Çok geçmeden söz konusu yeniliğin ayak sesleri duyuldu ve tasarımın ilk örnekleri ortaya çıktı. Elbette sadece tasarımsal yeniliklerle sınırlı değil. E-posta servisi pek çok yenilikle de kullanıcının beğenisine sunulacak. O halde Gmail’in yeni arayüzü ile ilgili son gelişmeleri aktaralım…

Gmail’in Yeni Arayüzü

Akıllı Yanıtlar ve Sessize Alma

En çok kullanılan E-posta servislerinden biri olan Gmail’in yeni özellikleri kullanıcı dostu olacak.

Artık Gmail’e akıllı yanıtlar eklenebilecek. Bununla birlikte sessize alma özelliği de geliyor. Tasarıma eklenen yeni kenar çubuğu ile e-posta işlemcisi diğer Google uygulamaları ile kolayca entegre edilebilecek.

Gmail’in yeni tasarımına ait ekran görüntülerinde dikkat çeken detaylar mevcut. Kenar çubuğu, e-postaların yanında yer alan Keep, Tasks ve Takvim gibi Google uygulamaları yer alıyor.

Bu da kolay kullanım adına tasarımsal olarak yapılan yeniliği gözler önüne seriyor. Ayrıca artık not tutmak veya bir etkinliğin planlanması süreci de Gmail’den çıkmaya gerek duymadan kolayca halledilebilir hale gelmiş görünüyor. Gmal’in yeni arayüzü dışında özellik anlamında da yenilikler geliyor.

Google Uygulamaları Entegre Edilebilecek

Tasarımsal yenilikler pek çok kullanışlı özellikle gelecek demiştik. Bunların başında şüphesiz Google uygulamalarının kenar çubuğuna kolayca entegre edilebilmesi geliyor.

Son güncelleme aynı zamanda eskiyen bir arayüze sahip Tasks uygulaması için de yeni bir arayüz müjdesini beraberinde getiriyor.

Yenilikler bununla da sınırlı değil. Gmail artık birbirinden farklı birkaç görüntüleme modu ile karşımıza çıkacak. Mesela Gmail e-postalar arasında bulunan boşluğun kullanıcıların kararıyla belirlenebilmesine olanak tanıyacak.

Ayrıca yeni modlarda e-postaların eklerini içlerine girmeye gerek kalmadan kolayca görmeye olanak sağlayan bir özellik de işlevsel anlamda elimizi güçlendirecek.

Peki tüm bu güncellemeler ne zaman kullanıcılara sunulacak? Henüz bir tarih verilmiyor. Ancak yeniliklerle dolu bu tasarımın kısa sürede kullanılır hale gelmesi bekleniyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.