Snapchat kronolojik sıralama özelliği geri döndü. Uzun süredir kullanıcılar kronolojik sıralama özelliğinin geri getirilmesini talep ediyordu.

Beklenen özelliğin bazı kullanıcılar için aktif hale gelmesi kafaları karıştırdı. Ancak kronolojik sıralama özelliği, çok yakında tüm kullanıcılar için aktif edilecek.

Snapchat Kronolojik Sıralama

Snapchat Kronolojik Sıralama Özelliği Ayrıntıları

Peki Snapchat kronolojik sıralama özelliği ne getirecek? Son dönemde kullanıcı arayüzleri sık sık güncellendi. Bu da kullanıcıların eleştirilerine neden oldu. Benzer bir durum Instagram’da da yaşanmıştı. Facebook da zaman zaman eski kronoloji özelliğini geri getireceği haberleri ile gündeme geliyor.

Snapchat ise bu kararı vermiş gözüküyor. Elbette bu kararın amacı, uygulamayı daha kullanışlı hale getirmek. Yeni algoritmalar, kullanıcılar tarafından sevilmedi. Bu da uygulama geliştiriciler tarafından göz ardı edilmedi elbette.

Snapchat’ten Üç Yeni Özellik!

Eski Kronolojik Sıra Geri Döndü

Snapchat özellikle gençler arasında çok sevilen ve kullanılan bir uygulama. Kullanıcıların daha mutlu olması için geliştirilen algoritmaların sonu da radikal bir kararla verilmiş oldu. Artık eski kronolojik sıralama geri döndü. Bu da takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarını zamana bağlı şekilde göreceksiniz demek.

Farklı algoritmalar deneyen uygulamalar, bazı paylaşımları öne çıkarma, bazılarını görmeme gibi seçeneklerle kullanıcıları zorlamıştı. Ama eskinin en kullanışlı ve mantıklı olan olduğuna karar vermiş olmalılar ki Snapchat eskiye dönüş yaptı.

Güncelleme Ne Zaman Herkes için Aktif Hale Gelecek?

En çok merak edilen konuların başında da şimdilik küçük bir grup için güncellenen özelliğin ne zaman tüm kullanıcılar için aktif hale geleceği. Konuyla ilgili henüz net bir bilgi paylaşımı bulunmuyor.

Uygulama, elbette kısa süre içinde tüm kullanıcıları için bu özelliği aktif hale getirecektir; ancak henüz resmi ağızlardan konuyla ilgili net bir tarih verilmedi. Snapchat’in bu kararının kullanıcılarını oldukça memnun edeceği düşünülüyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.