Google Ödüllü Anketler sayesinde Google Play Store’da harcamak için para kazanabilirsiniz. Google, kullanıcıların yaşam tarzları, demografik durumları vb. konular hakkında bilgi toplamak ve ürünleri hakkında araştırmalar yapmak adına anketler yapıyor ve bunun karşılığında her anket için değişen miktarlarda para ödülü veriyor ve bu paraları Google Play Store’da harcıyorsunuz.

Google Ödüllü Anketler Sayesinde Ücretli Uygulamaları Ücretsiz Alın

Google bu anketleri yaparken tabii ki yaşınız, ülkeniz, tercihleriniz gibi bir sürü kişisel bilgiyi soruyor. Zaten uygulamanın amacı sizin kendi hakkınızda bilgiler vererek para kazanmanız üzerine. Bir bakıma verilerinizi satıyorsunuz denebilir.

Ben uygulamayı kullanırken, acaba doğru mu yapıyorum gibi bir yanılgıya düşmedim çünkü zaten bütün bu bilgilere Google sahip. Siz bu bilgileri ellerinizle vermeseniz bile bütün bilgilerinize zaten erişmiş durumdalar.  Bu konu hakkında bir Twitter kullanıcısı bir flood hazırladı ve ayrıntılı bir biçimde anlattı. Kullanıcının da bahsettiği gibi “…tüm bu olanlardan şikayet etmeye hakkımız yok, çünkü daha en başta “Hükümleri ve koşulları okudum, kabul ediyorum” dedik”.

Google Ödüllü Anketler Hal böyleyken, bilgilerimi vermekten çekinmiyorum. Verdiğim bilgiler sayesinde de oyunlar ve uygulamalar satın alıyorum, en azından verilerim bir işe yarıyor diye düşünerek kendimi “Dünya çok karanlık bir yer.” kafasından çıkarmaya çalışıyorum.

Gelelim uygulamanın işleyişine. Çokça bahsettiğim gibi anketleri dolduruyorsunuz ve anketten ankete değişen; ki bu 0,30 TL bile olabilirken, 1,50 TL de olabilen bir para kazanıyorsunuz. Parayı gerçek paraya çeviremiyorsunuz ama en azından Google Play Store’da istediğiniz uygulamayı satın alırken kullanabiliyorsunuz.

Satın alırken uygulamanın kategorisi veya boyutu önemli değil. Tek kıstas, paranız ve uygulamanın fiyatı oluyor. Yeterli paranız varsa bir kaç adımda uygulamayı satın alabiliyorsunuz.

Google Ödüllü Anketler

Anketler her zaman olmasa da arada bir geliyor. Yani ne bıktırıyor ne de unutturuyor. Dilerseniz menüden geçmişte doldurduğunuz anketlerden ne kadar kazandığınızı, harcamasaydınız toplamda ne kadar olmuş olacağını görebiliyorsunuz.

Kazandığınız paralar sonsuza dek orada durmuyor. Anket sonunda kazandığınız paranın son harcanma tarihini görebiliyorsunuz. Bazı anketlerde gördüm ama bazılarında da bu ibareyi göremediğimden hepsi için geçerli olduğunu söylemekte zorlanıyorum.

Dileyenler Google Ödüllü Anketler uygulamasını aşağıdaki linkten indirerek para kazanmaya başlayabilirler.

Google Ödüllü Anketler
Google Ödüllü Anketler
Developer: Google LLC
Price: Free

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.