Instagram’da onaylı hesap almak herkes için mümkün değildi ancak Temmuz ayı itibari ile onaylı hesap talep etme özelliği devreye alındı.

Instagram’da onaylı hesap almak

Instagram’da Onaylı Hesap Almak

Instagram kullanıcılarının hemen hemen hepsi profil hesaplarında yer alan mavi tik işaretinin prestij göstergesi olduğunu bilir. Ancak mavi tikli hesap sahibi olmak herkes için mümkün değildir. Yeni bir özellik ile bu durum tamamen değişeceğe benziyor.

Artık yalnızca hesabının taklit edilmesi mümkün kişiler değil sıradan kullanıcılar da mavi tik sahibi olabilecek. Özellik ilk önce Avustralya’da sunuldu. Şimdi ise tüm dünyada aktif hale gelmesi planlanıyor.

Instagram’da onaylı hesap almak

Instagram Onaylı Hesaba Geçiş

Kullanıma sunulacak bu dikkat çekici özelliğin ardından akıllarda tek soru var. Instagram onaylı hesaba geçiş nasıl gerçekleştirilir?

Kullanıcılar bu süreç öncesinde Instagram’a doğrudan başvurmadan mavi tik sahibi olabiliyordu. Instagram kendi kriterlerine göre değerlendirme yaptıktan sonra otomatik olarak kullanıcıları onaylı hesaba geçiriyordu.

Ancak artık Instagram onaylı hesaba geçmek için profil sayfanıza girip Ayarlar kısmından onaylı hesap sahibi olmak için başvuruda bulunabileceksiniz.

Elbette burada dikkat edilmesi gereken önemli kısım şu, Ayarlar kısmından yalnızca başvuruda bulunabileceksiniz. Sonuçta başvurunuzun nasıl değerlendirileceği yine Instagram’ın kararında olacak.

Instagram’ın başvuru talebinize ne kadar sürede cevap vereceği ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor ancak talebinizle ilgili mutlaka olumlu veya olumsuz yanıt veriliyor.

Instagram’ın konu ile ilgili açıklaması ise şöyle: “Şu anda yalnızca bazı tanınmış kişilerin, ünlülerin ve markaların doğrulanmış simgeleri bulunmaktadır. Şimdilik doğrulanmış simgesi talep etmeniz veya satın almanız mümkün değildir. Hesabınızda doğrulanmış simgesi yoksa, insanlara kimliğinizin gerçek olduğunu bildirmenin başka yolları da vardır. Örneğin resmi internet sitenizde, Facebook sayfanızda veya Twitter hesabınızda Instagram profilinizin bağlantısına yer verebilirsiniz.”

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.