Uber’den elektrikli scooter ve bisiklet konusunda dikkat çeken bir yatırım açıklaması geldi. Buna göre dünyanın en büyük ulaşım şirketi Uber, şirketin zarar etme olasılığını göze alarak bu alanlara yönelecek.

Uber’den Elektrikli Scooter ve Bisiklet

Uber’den Elektrikli Scooter ve Bisiklet Konusunda Dev Adım

Dünyanın en büyük ulaşım şirketi hangisi denildiğinde hiç şüphesiz akıllara Uber geliyor. Uber, ülkemizde pek çok tartışmayı beraberinde getirmiş ve faaliyetleri yasal düzenleme ile sınırlandırılmış bir uygulama. Ancak ülkemizde durumun bu olması, dev şirketin dünya genelindeki ilerleyişini etkilemiş değil.

Son zamanlarda yenilikçi çalışmalarla gündeme gelen Uber, dikkat çekecek bir atılıma imza atmaya hazırlanıyor. Buna göre Uber’in patronu, elektrikli scooter ve bisiklet konusuna odaklanacaklarını duyurdu. Üstelik dev şirket, bu konuda zarar etmeyi bile göze almış durumda.

Uber Neden Bu Alana Yöneliyor?

Uber, gün geçtikçe daha da büyüyor. Üstelik bu radikal karar onların büyümesini daha da hızlandıracağa benziyor. Uber’in CEO’su Dara Khosrowshahi elektrikli scooter ve bisiklet konusunda kararlılıklarını zarar etmeyi göze aldıklarını açıklayarak belli etmiş oldu.

CEO’nun bu kararının ardında hiç kuşkusuz elektrikli ulaşımın gelecekte büyük öneme sahip olacağı düşüncesi var. Bu durum kimse için sürpriz değil. Aslında Khosrowshahi’nin bahsettiği zarar etme durumu da geçici bir süreci kapsıyor. Gelecekte elektrikli ulaşımın yatırımcısına çok kazandıracağını söylemek şaşırtıcı olmayacaktır.

Uber’den Elektrikli Scooter ve Bisiklet

Elektrikli Ulaşım için Dev Yatırım

Şirketin CEO’su Financial Times’a konu ile ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. Kısa vadede maddi olarak belki bizim için kazançlı olmayacak, ancak stratejik olarak uzun vadede bu işin tam olarak nereye gidebileceğini kestirebiliyoruz.” diyen Dara Khosrowshahi, yatırımın gelecekteki getirisine duydukları güveni de gözler önüne sermiş oldu.

Ulaşım sektörü gelecekte bu yöne kayar mı, dev şirketin CEO’sunun açıklamalarından bu sonucu çıkarmak mümkün mü elbette tartışılır. Ancak önümüzdeki yıllarda, elektrikli scooter ve bisikletleri ulaşım için daha fazla tercih edeceğimize kesin gözüyle bakılıyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.