Günümüzde çektiğimiz her fotoğraf üzerinde birtakım düzenlemeler yapıyoruz. Bu düzenlemelerimize kolaylık sağlamasına adına Google, geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme yayınlandı. Bu güncelleme sayesinde Google uygulaması üzerinden aldığınız ekran görüntülerini kolay bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Google Uygulaması’nda Güncelleme

Uzun süredir test aşamasında olan görüntü düzenleme özelliği, 7.21 güncellemesi ile kullanıcıların erişimine sunuldu. Uygulamanızı güncelleyerek ekran görüntüsü düzenleme özelliğine erişim sağlayabilirsiniz.

Eğer özelliğinizi aktif hale getirmek istiyorsanız öncelikli olarak uygulamanızı güncellemeniz gerekiyor. Daha sonra Google uygulamanızı açıp Ayarlar kısmına giriş yapın.

Karşınıza gelecek olan menüden, ekran görüntüsü düzenle ve paylaş seçeneğini aktif hale getirin. Bu adımları tamamladıktan sonra, uygulamada aldığınız ekran görüntüleri için ekranın alt tarafında yeni bir bar ortaya çıkacaktır. Bu bara tıklayarak kolay bir şekilde resimlerinizi düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Uygulamanın sunduğu imkanlar bununla da sınırlı değil. Bunun haricinde isteğinize bağlı olarak resimlerinize ışık ayarı yapabilir ve kesme işlemi uygulayabiliyorsunuz.

Unutmamanız gereken önemli bir diğer nokta ise bu güncellemenin şimdilik sadece Android platformunda geçerli olduğu. Eğer Apple marka bir cihaza sahipseniz bu özelliğe şu an için erişim sağlayamıyorsunuz.

Görüntü Düzenleme Bana Neler Sağlıyor?

Bu güncelleme ile birlikte önceden farklı uygulamalarla yaptığınız işlemlerin hepsi, tek bir uygulama altında toplanmış hale geliyor. İstediğiniz takdirde resminizi kesebilir, boyayabilir, üstünde çizim yapabilir veya renklendirme işlemi uygulayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra uygulamanın size sunduğu hızlı paylaşma özelliği sayesinde, tek tık ile birçok platformda kolay bir şekilde paylaşımlarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Uygulama için hazırlanmış olan sade arayüz sayesinde uygulamayı öğrenmek çok kolay. Sadece beş dakika boyunca uygulamada zaman geçirmeniz, uygulamayı öğrenmek için yeterli. Siz de yeni eklenen bu özelliği test etmek istiyorsanız, hemen Google beta testi kullanıcıları arasına katılabilirsiniz.

Beta kullanıcıları arasına girmek için buraya tıklayabilirsiniz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.