Kültürel bir aktivite olarak film izlemek hem kültürel gelişimi etkileyen hem de görsel açıdan duyguları etkileyen bir aktivitedir. Film izlemek, herkesin tercih edebileceği bir aktivitedir ancak herkesin tarzı ve film tercihi birbirinden farklıdır. Dram, komedi, aksiyon, macera, animasyon, fantastik, bilim-kurgu diye film kategorilerini sıraladığımızda herkesin tarzına göre bir kategori tercihi vardır. Bu kategorilerin her birisinde uluslararası anlamda çok sayıda yapıt vardır ve bunlar arasından seçim yapmak ise çoğu zaman oldukça zordur.

Film izlemeye karar verdikten sonra herhalde en zor aşama eğer aklınızda bir film yoksa hangi filmi izleyeceğinizi seçmektir. Türü seçseniz, ülkeyi, ülkeyi seçseniz, yönetmeni, onu da seçseniz konsepti belirlemek zor olabilmektedir. Hatta bu nedenle film izlemeye karar verdiğimiz zaman genellikle yakınlarımıza danışırız veya internette kapsamlı bir araştırmaya çıkarız. Fakat çoğu zaman bu araştırmalar saatlerce sürse de izleyeceğimiz filme karar veremeyiz, bu defa da saat geç olduğu için izlemekten vazgeçeriz. Keşke film öneren uygulama olsa da önümüze en iyi alternatifleri çıkarsa deriz. Derdik… Ta ki Little Movies’a kadar!

en-iyi-fimleri-oneren-uygulama.jpg

Gelişen teknoloji ile birlikte ceplerimize kadar sığan dünyanın bilgisi ve verisi akıllı telefonlarımızda uçsuz bucaksız bir şekilde hizmetimize sunuluyor. İnternetin ve teknolojik gelişmelerin avantajlarından birisi de pek tabii ki işlerimizin kolaylaştırılmasıdır. Öyle ki; artık sıkıştığımız, kararsız kaldığımız, halledemediğimiz her soruna karşı akıllı telefonlarımızı, “şlak” diye cebimizden çıkarıp “çat” diye tüm işlerimizi halledebiliyoruz. Her işin arasında pek tabii ki kültürel faaliyetlerde yer alıyor. İşte Little Movies, kültürel bir aktivite olarak film izlemeyi sevenler için ideal bir uygulamadır.

Küçük boyutlu ve ücretsiz olarak uygulama mağazalarında yer alan Little Movies hakkındaki detayları şöyle sıralayabiliriz;

Little Movies, film izlemek isteyen ama karar veremeyenler için geliştirilmiş başarılı bir uygulamadır. Kısa bir süre önce Apple’ın uygulama mağazası AppStore’da bizler ile buluşan Little Movies film uygulaması günlük 5 film önerisi verme özelliğinin yanı sıra, içeriğinde bulunan filmlerin fragmanlarını, konularını, IMDB puanlarını ve film kadrosunu da paylaşıyor. Bu sayede, film izlemek istediğinizde hemen uygulamaya girerek, en kısa sürede istediğiniz türde filmlerle alakalı bilgi edinebiliyor ve kararınızı vererek, izlemeye koyulabiliyorsunuz.

en-iyi-fim-uygulama.jpg

Telefonunuza little movies uygulamasını indirmek ve kullanmaya başlamak oldukça basittir. AppStore’a giderek, arama çubuğuna Little Movies yazın, arama sonuçlarında çıkan ilk uygulama olan Little Movies’ı indirin ve kullanmaya başlayın. Eğer arzu ederseniz mağaza ara yüzünde uygulamaya dair diğer tüm teknik bilgileri edinebilir, içerik hakkında fikir sahibi olabilir ve kullanmaya daha donanımlı olarak başlayabilirsiniz.

-Uygulamanın boyutu AppStore’da 45.9 MB’dır.

-Uygulama ücretsiz olarak uygulama mağazalarından indirilebilmektedir.

en-iyi-fim-uygulamasi.jpg

-Günlük olarak film önerileri bildirim olarak tarafınıza sunulur.

-Film özeti, oyuncu kadrosu, film puanlamaları, fragmanlar programda yer almaktadır.

-Arama çubuğu ile merak ettiğiniz filmleri bulup, detayları ile görüntüleyebilirsiniz.

-Uygulama içerisinde kendiniz için bir izlenecekler listesi oluşturabilir, sırası ile kendi listenizden filmlerinizi izleyebilir ve arşivinizi doldurabilirsiniz.

-Uygulama iTunes ile bağlantılı olarak izleyeceğiniz filmi satın alabilmenizi ve Apple cihazlarınızdan anında izleyebilmenizi sağlıyor.

-Uygulama şimdilik yalnızca iOS platformunda kullanılabiliyor.

-Uygulama içeriğinde reklamlar yoktur ve ekranınızda sürekli sizi rahatsız edebilecek bir unsur ile karşılaşmadan fragmanlara ve film bilgilerine erişebilirsiniz.

Bu detaylar dahilinde sinemaseverler için uygulamanın oldukça kullanışlı olabileceğini kolaylıkla söyleyebiliriz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.