İki Android özelliği iOS 12 ile karşımıza çıkacak. Merakla beklenen iOS 12 açıklandı ve özellikler de bir bir ortaya çıktı. En dikkat çekici detay ise iki Android özelliğinin yeni sürümde yer alacak olması…

İki Android Özelliği iOS 12

İki Android Özelliği iOS 12 ile Sunuldu

WWDC 2018 etkinliğinin en çok konuşulanı hiç şüphesiz iOS 12 oldu. Dikkat çeken özellikleri ile göz dolduran sürümün tasarım değişiklikleri de resmen açıklandı. Özellik arasında yer alanlardan ikisi Android kullanıcıları için oldukça tanıdık.

Yeni işletim sistemi sürümü ile Apple, birbirinden kullanışlı özellikler sunacak. Bu özelliklerin arasında Always on Display ve Bildirim Gruplandırma da yer alıyor. Özelliklerin bir diğer kritik önemi ise Android kaynaklı olmaları. Böylece Apple, Android özelliklerini kendi bünyesinde kullanmış oldu.

İki Android Özelliği iOS 12’de

Android Kaynaklı Tasarım Değişikliği

Always On Display, OLED ekranlara uyumlu bir özellik. Bu nedenle yalnızca iPhone X modelinde kullanılabilecek. Aslında bu durum, bundan sonraki Apple telefonların da OLED ekrana sahip olacağının en büyük göstergesi.

Bununla birlikte kontrol merkezine bir buton eklenecek. Buton sayesinde telefonun ekranı kapalı olduğunda bile bildirim geldiğinde görecek, saat kaç öğrenebileceksiniz.

Bildirim Gruplandırma da Android kaynaklı bir özellik olarak iOS 12’de yer alacak. Bu özelliğin artısına gelince… Bundan sonra ardı arkası kesilmeyen bildirimleri almak yerine, gruplandırılmış ve daha mantıklı bir şekilde sunulmuş Bildirim Merkezi kullanılabilecek.

Ezeli Rakiplerin Tasarım Ortaklığı

Aslında pek çok kez karşı karşıya gelen iOS ve Android bu özellik paylaşımı ile teknolojik ilerlemede birbirilerinden ilham aldıklarını da resmen göstermiş oldu.

Android’in çok sevilen iki tasarım özelliği artık iOS cihazlarda da yer alacak. Bu durum elbette en çok kullanıcıların yararına olacak. iOS 12’nin bazı özellikleri iPhone X ve daha sonra gelecek modelleri ilgilendirse de, yenilikler Apple kullanıcılarını hayli memnun edeceğe benziyor.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.