Microsoft Store artık daha hızlı şekilde işlem yapabileceğimiz bir markete dönüşüyor.

Microsoft Store

Microsoft Store Nasıl Hızlanacak?

Microsoft’un uygulama mağazası artık bir adım daha önde! Yapılan son açıklamaya göre Microsoft Store’a pek çok yenilik geliyor. Artık uygulama açıklamaları çok daha hızlı güncellenebilecek.

Özellikle dağıtımcıların uygulamalar ile ilgili güncelleme yapmak istediklerinde fazla zaman kaybetmeyecek. Açıklamaları kolayca güncelleyebilecek, yeni ekran görüntüsü veya video eklerken son derece hızlı olabilecek. Eğer kısa süreli indirme yapmak isterlerse de sorunsuz şekilde bu işlemi gerçekleştirebilecekler.

Sürecin bir saatten daha aza inmesi oldukça başarılı bir gelişme olarak kayda geçiyor. Bu da uygulama mağazasının sayfalarında yapılacak güncellemelerin hem kısa sürede mümkün olacağını hem de sorunsuz çalışacağını gösteriyor.

Paket Sunma Aşaması Hala Sorunlu

Ancak uygulama paketlerini sunma aşamasında hala yol kat edemedi. Bu da eksiklik olarak hala varlığını sürdüren bir sorun.

Microsoft konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Microsoft Store’a gönderdiğiniz güncellenmiş uygulama paketlerinin, bu iyileştirilmiş işlem sürelerinden etkilenmediğini unutmayın. Bu nedenle, güncellenmiş paketlerin Microsoft Store’da yayınlanmış gönderimlerinden önce üç iş günü geçmesi gerekebilir. (Hiçbir paket güncellenmezse, değişiklikler sertifikasyon süreci tamamlandıktan sonra bir saat içinde yayınlanmalıdır.) Yayınlanacak bir gönderim için üç iş gününden daha uzun bir gecikme yaşanırsa, destekle iletişime geçmenizi öneririz.” ifadelerine yer verdi.

Henüz paketlerin doğrulanma süreci yeterince kısa değil. Hatta daha uzun sürdüğünü söylemek bile mümkün. Ancak yine de dağıtımcılar için kullanışlı ve pratik bir zamanlayıcı aracının sunulduğu aşikar. Artık bu araç ile istediğiniz yerde, istediğiniz saatte ayarlama yaparak paylaşımlarınızı gerçekleştirebileceksiniz.

Görüldüğü gibi söz konusu değişiklikler, uygulama geliştiricilerini sevindirecek. Microsoft bu adım ile uygulama mağazasındaki problemleri bir nebze de olsa gidermeyi başardı. Önümüzdeki süreçte yeni güncellemelerle gelişmelerin sürmesi bekleniyor.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.