Instagram hikayeler için müzik özelliği getirmeye hazırlanıyor. Son dönemde pek çok sosyal medya uygulamasının sunduğu Hikayeler özelliği, en büyük ilgiyi hiç şüphesiz Instagram’da gördü. Yeni gelecek müzik etiketleri ise bu beğeniyi katlayacak bir özellik içeriyor.

Instagram Hikayeler için Müzik Özelliği

Instagram Hikayeler için Müzik Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Instagram Hikayeler, kullanıcılar tarafından çok sevildi. Hatta öyle ki neredeyse kullanıcılar, kendi profillerindense Hikayeler’den paylaşım yapmayı tercih eder oldu.

Bu durumun farkında olan geliştiriciler ise her geçen gün farklı özelliklerle Hikayeler’i güçlendirmeye odaklandı. Anket özelliği, alışveriş bağlantıları ekleme gibi özelliklerin yanında şimdi de müzik ekleme özelliği gündemde.

Instagram Hikayeler için Müzik Özelliği

Facebook Snapchat’i Satın Alamayınca…

Aslında Instagram ve Facebook’un “Hikayeler” özelliğini kendi sosyal mecralarına eklemesi ve kullanmaya başlaması ilginç bir olaya dayanıyor. Facebook, çok istemesine rağmen Snapchat’i satın alamayınca çareyi, Snapchat’in ilgi çeken özelliklerini kendi uygulamalarına eklemekte buldu. Bu nedenle de sahip olduğu tüm mecralara Hikayeler özelliğini getirdi.

Bilindiği üzere WhatsApp’ta bile Hikayeler özelliği mevcut ve Instagram kadar aktif şekilde kullanılmasa da sıkça tercih ediliyor. Ancak elbette Hikayeler’in en çok beğenilen ve kullanılan versiyonu, Instagram Hikayeler oldu. Fonksiyonun işlevselliği, ekstra özellikler ile de güçlendirilince ilgi iyice arttı.

Müzik Eklemek Mümkün Olacak

Son olarak Hikayeler’e alışveriş bağlantıları ekleyebilme fonksiyonu getirilmişti. TechCrunch’ın haberine göre; şimdi de belirli parçaların, türlerin ve sanatçıların aranarak hikayelerin arka planı şeklinde paylaşılabilmesini sağlayacak bir sistem üzerinde çalışıyor.

Müzik özelliği geldiğinde kullanıcılar, çeşitli müzik türleri ve trendler arasında arama yapılabilecek. Facebook özelliğin kullanımı için başta Spotify ve Soundcloud olmak üzere bazı üçüncü taraf yayın yapan hizmetlerle entegrasyon anlaşması yaptı bile.

Bir zamanların efsane uygulaması MSN’in, dinlediğimiz müzikleri bağlantıda olduğumuz kişilerle paylaşmamıza izin verdiğini anımsayanlarınız olacaktır. İşte Instagram Hikayeler’deki müzik ekleme özelliği de aynı şekilde dinlenilen müziklerin bağlantılar ile paylaşılmasına imkan tanıyacak.

Özelliğin kısa süre içinde kullanıma sunulması bekleniyor. Oldukça sevileceği tahmin edilen özellik için geri sayım başladı.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.