iOS 11.4.1 güncellemesi sonunda yayınlandı. Peki yeni güncellemede bizi neler bekliyor, birlikte inceleyelim.

iOS 11.4.1 güncellemesi

iOS 11.4.1 Güncellemesi Neler Getirecek?

iOS 11.4.1 güncellemesi uzun zamandır bekleniyordu. Güncelleme, geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Yeni güncellemenin iPhone ve iPadleri nasıl etkileyeceği merak ediliyordu. Bu soru cevabını buldu.

iOS 11.2. Beta 3 sürümü yeni yayınlanmıştı ki, iOS 11.4.1 sürümünün testlerine başlandı. Ardından sürüm, kullanıcısına sunuldu. Bu sürümden önce beş adet beta sürümü yayınlanmıştı. Bu da yeni sürüm öncesinde pek çok özelliğin test edildiği anlamına geliyor.

Ancak bu yeni sürümde kullanıcılara sunulan hiçbir yenilik yok. Bu durum biraz moral bozabilir. Fakat, bir önceki sürümün hatalarının düzeltildiğini belirtelim. Ayrıca bu sürüm, performans iyileştirmeleri ile çok daha iyi hale gelmiş durumda.

Güncellemenin 250 MB olması gözünüzü korkutabilir.  Ancak, yapılan güncellemeler daha önce kullanılan uygulamalarla ilgili pek çok sorunu gidermiş durumda. Örneğin “iPhone’umu Bul” uygulaması konum sorunu yaşıyordu. Güncelleme ile bu sorun çözüldü.

Bunun dışında e-postalarda, kişiler ve notlarda Exchange hesapları ile senkronizede güvenlik sorunu yaşanabiliyordu. Bu sorun son sürüm ile bertaraf edildi.

iOS 11.4.1 güncellemesi

iOS 11’in Son Güncellemesi

Bu sürümün iOS 11’in son güncellemesi olacağı tahmin ediliyor. Bu düşüncenin altında yatan en temel etken hiç şüphesiz Eylül ayında tanıtılması beklenen iOS 12. Üstelik bu sürüm pek çok yeniliği içinde barındıracak ve test aşamasının da sonuna gelinmek üzere.

Apple’ın watchOS 4.3.2, tvOS 11.4.1 ve HomePod 11.4.1 sürümleri de halihazırda yayınlanmış bulunuyor. Yeni sürümleri indirmek için cihazlarınızın Ayarlar menüsünden Genel’e gelerek “Yazılım Güncelleme” bölümünü seçebilirsiniz.

iOS 11’in son sürümünün ekstra 250 MB daha fazla yer kapladığını belirtelim. Ancak yine de pek çok performans iyileştirmesi barındırdığı için tercih edilebilir.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.