iOS 12 Public Beta 2 sürümü yayınlandı. Sürüm ilk olarak WWDC’de tanıtılmıştı. iOS 12’nin test süreci hala devam ediyor.

iOS 12 Public Beta 2

iOS 12 Public Beta 2 Hangi Özelliklere Sahip?

iOS 12 Beta 3 sürümü geçtiğimiz günler içinde yayınlandı. Çok zaman geçmedi ki şimdi de iOS 12 Public Beta 2 sürümü yayınlanarak kullanıcı deneyimine sunuldu.

Public Beta sürümleri, normal beta sürümlerine göre farklılık gösteriyor. Normal beta sürümlerinde geliştirici hesabına ya da UDID kaydına ihtiyaç var. Ancak Public beta sürümleri için herhangi bir hesaba gerek duyulmuyor. Çünkü bu sürümler halka açık.

Bu nedenle art arda yayınlanan iki sürüm arasında özellik farkı bulunmasa da kimlerin kullanacağı fark yaratıyor. iOS 12 Beta 3 için belli şartlara sahip olunması gerekmesine rağmen Public Beta 2 tüm kullanıcılar tarafından deneyimlenebiliyor.

Peki bu sürüm hangi yenilikler ile kullanıcısının karşısına çıktı? Öncelikle sürümün Apple Haritalar için yeni haritalandırma verileri ile kullanıma sunulmuş olduğunu belirtelim. Bu veriler henüz yalnızca San Francisco ve Bay Area ile sınırlı olsa da o bölgedeki kullanıcıları için oldukça faydalı olacak.

Bunun dışında iPad’in Sesli Notlar uygulamasının arayüzü de yenilendi. Konumunuzu paylaşmak istediğinizde Ayarlar menüsüne girmeniz ve “Konumumu Paylaş” seçeneğini tıklamanız gerekiyordu. Bu seçenek artık çok daha belirgin.

Bu sürümle iPad kullanıcıları bildirim merkezlerinden daha etkin şekilde faydalanabilecek. Bunun için kullanımı kolaylaştıracak pek çok iyileştirme yapıldı.

iOS 12 Public Beta 2

Nasıl Yüklenir?

Bu sürümü deneyimlemek istiyorsanız, yükleyebilmek için hesabınız ile Beta Yazılım Programı’na kayıt olmanız gerekecek.

Bu işlemin ardından “Ayarlar”da yer alan “Yazılım Güncelleme” bölümünde yer alan iOS 12 Public Beta’yı kolayca indirebileceksiniz.

Elbette bunun için cihazınızın bu sürümü destekliyor olması lazım. Eylül ayına kadar kullanıcısı ile buluşacak bu sürümün desteklediği cihazlar; iPhone 5S, iPhone SE, iPhone 6/6 Plus, iPhone 6s/6s Plus, iPhone 7/7 Plus, iPhone 8/8 Plus, iPhone X ve iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro, iPad 9.7, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPod touch 6th olarak sıralanabilir.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.