Samsung Scene Optimizer özelliğiyle yine teknoloji devi olduğunu bir kere daha bizlere kanıtlamış oldu. En son Note9 modeli için tasarladığı bu özelliğiyle yani Scene Optimizer özelliğiyle dikkatleri üzerine çekmiş ve kısa sürede zaten stoklarla sınırlı olan Samsung Note9 modeli tükenmişti.

Teknoloji devi Samsung şimdi de Samsung Galaxy S9 modelinde yapay zeka teknolojisini kullanarak yine Samsung cep telefonu modellerinden asla vazgeçemeyenlere birbirinden özel fonksiyonları sunmaya devam ediyor.

Bu da her anlamda dikkat çeken konular arasında gelmesi bakımından gerçekten de öne çıkmakta. Peki Samsung scene optimizer nedir? Nasıl çalışır?

Samsung scene optimizer

Samsung Scene Optimizer Nedir?

Samsung amiral modelleri olarak teknoloji dünyasına tanıttığı yeni modellerinde yapay zeka teknolojisini kullanmaya başladı. Bu teknolojisiyle artık sizin manuel ayarlamalar yapmanıza gerek kalmaksızın her açıdan mobil cihazınızdan en iyi şekilde yararlanabilmenize imkan tanıyor. Bu özelliği hakkında şunları söylememiz mümkün:

– Çektiğiniz bütün manzara çekimlerini otomatik olarak yüksek kalitede sıfır flu çekmenize olanak tanır.

– Arka plandaki bulanık karelerle ön plandaki fokuslanmış çekimlerin renk pigmentleri otomatik olarak ayarlanır.

– Daha az kapasitede daha yüksek görüntü kalitesi elde edilmesini sağlamakta.

Ortada duran bu özellikleri de yeni unsuru olarak karşımıza çıkıyor.

 

Samsung Yapay Zeka Teknolojisi

Haberimize konu olan manzara optimizasyonu gelişmesiyle birlikte ilerleyen dönemde Samsung’un yeni yapay zeka teknolojisine dair birtakım özellikleri de piyasaya sunacağı belirtiliyor.

Bunlar arasında sıklıkla konuşulan sanal gerçeklik teknolojisinin kullanılmasına dair bir özellik olarak karşımıza çıkması. Tümüyle ortada duran bu yaklaşımlar da esas alındığı zaman her açıdan Samsung firmasının dünden bugüne kadar gelişmeye devam eden tüm yapısıyla karşımızdaki yerini korumaya devam ettiğini kesinlikle dile getirmemiz gerek.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.