iOS 12 final sürümü tamamlanarak kullanıcıların indirebilmesi için hazır hale getirildi. Apple, uzun zamandır merakla beklenen iOS 12 ile ilgili testleri bitirerek kullanıcıların beğenisine sundu.

iOS 12 Final Sürümü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Apple şirketi uzun zamandan beri devam eden beta sürümü test çalışmalarının ardından iOS 12 final sürümünün tamamlandığını ve artık indirilmeye hazır olduğunu belirterek iOS 12’yi resmi olarak sundu.

iOS 12 Final SürümüKullanıcıların güncellemeyi almak için iPhone ya da iPad cihazlarının menülerinden Ayarlar-Genel Ayarlar-Yazılım Güncelleme yolunu takip ederek güncellemeye ulaşmaları ve cihazlarına indirmeleri mümkün olacak. Söz konusu güncelleme kullanıcılar tarafından uzun zamandır bekleniyor. Bundan dolayı ilk günlerde Apple sunucularında aşırı bir yoğunluk yaşanması beklenmekte olup iOS 12 final sürümünü hemen indirmek isteyen kullanıcılar için bu işlem biraz zaman alabilir.

iOS 12 Final Sürümü ile Gelen Yenilikler

Apple’nin yeni işletim sistemi iOS 12 final sürümünün önceki sistem olan iOS 11’e oranla iki kat daha hızlı çalıştığı iddia ediliyor. Yeni sistemin bu özelliği ile eski model cihazlarda da önemli bir performans artışı sağlamasının beklendiği belirtiliyor.

iOS 12 Final SürümüYeni iOS 12 final sürümü, aynı zamanda ARKit 2 ile birlikte gelecek olması nedeni ile artırılmış gerçeklik ile ilgili olarak da önemli bir güncelleme olarak kabul ediliyor. Bu güncelleme ile Siri uygulamasında da önemli gelişmeler olması bekleniyor.

iOS 12 final sürümü ile birlikte Screen Time uygulaması da artık kullanıcıların iPhone veya iPad’lerinde ne kadar zaman geçirdiklerini takip edecek ve kullanıcılar tarafından belirlenen zaman aralıklarında uyarı sinyali vererek kullanıcıyı uyaracak.

Hangi Modellere Yüklenebilir?

Birçok yeni özellik içeren iOS 12 final sürümü iPhone 5S ve üzeri iPhone modelleri ile iPad 2 mini ve üzeri olan iPad modellerine indirilerek kurulabilecek.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.