Fortnite oyunu son zamanların popüler uygulamalarından biri haline geldi. Yaklaşık 3.4 milyon oyuncuyu barındıran ve bu sayıyla da dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri haline gelen Fortnite, kadınları kızdırdı.

Erkek arkadaşları Fortnite oynayan kadınlar isyan etti. Change.org’da imza kampanyası başlatan kadınlar, erkeklerin oyuna kendilerini fazlasıyla kaptırdığını düşünüyor. Kampanyanın sebebi ise oyunun, erkeklerin hayatını ele geçirmesi ve beyin yıkaması olarak gösteriliyor. Kampanyaya katılım hala sürüyor.

Fortnite Oyunu

Fortnite Oyunu iOS 11 Kullanıcılarına Ücretsiz

Fortnite, iOS‘ta beta sürümüyle yer aldıktan bir süre sonra tam sürüm olarak yayınlandı ve iOS 11 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuldu.

Fortnite oyunu PC, PS4 ve XOne’da oynanabiliyordu. Şimdi de mobil kullanıma sunuldu ve iOS deneyimi başladı. Oyun, App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyordu.

Fortnite Oyunu

Oyun Kadınları Kızdırdı

Oyunun en güzel tarafı, hem mobil cihazınızdan hem de PC üzerinden oynayabilmeniz. Aynı platformda arkadaşlarınızla karşı karşıya gelerek keyifli saatler geçirebiliyorsunuz.

Elbette bu durum, sosyal hayatı oyun tarafından ele geçirilen erkeklerin kız arkadaşlarını canından bezdirdi. Oyunun beyin yıkadığını iddia eden kadınların ilk hedefi de Fortnite’den kurtulmak oldu.

Başlatılan kampanya, kısa sürede büyük ilgi gördü. Ancak aynı şey oyun için de geçerli. 3.4 milyon oyuncunun yer aldığı platformda vakit su gibi akıyor. Her geçen gün oyuna olan talep de artıyor.

Fortnite Nasıl Bir Oyun?

Fornite 25 Temmuz 2017’de piyasaya sunuldu. Oyuncular, dört kişiye kadar takım kurabiliyor. Ardından verilen görevleri yerine getirmeye başlıyor.

İster tek başınıza, ister üç arkadaşınızla beraber oynayabileceğiniz Fornite oyununda rakipleriniz zombiler. Her görevde yeniden oluşturulan haritalar aracılığı ile kaynak topluyor, görevin gerektirdiği inşa işlemlerini gerçekleştiriyor ve düşmanlarınızı püskürtüyorsunuz.

Bakalım son zamanların gözde oyunu Fortnite’e karşı yürütülen kampanyanın sonuçları nasıl olacak?

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.