iOS 12 Özellikleri ile çok kullanışlı ve önemli yenilikler, iyileştirmeler getirmesinin yanında pek çok kullanıcısı tarafından fark edilmemiş olan özellikler de bulunuyor. İşte çok kişinin bilmediği pek fark edilmemiş 4 iOS 12 iyileştirmesi.

Dünyanın dört bir yanında tanınan Apple firması akıllı telefon işletim sistemleri için yeni sürümünün yani iOS 12’ nin tanıtımını geçenlerde gerçekleştirdi. Birçok teknoloji sitesi iPhone, iPad ve iPod kullanıcıları tarafından çok merak edilen ve beklenen Apple’in açıkladığı bu özellikleri takipçileriyle paylaştı.

Buna rağmen hala pek çok kullanıcının keşfedemediği bazı özelliklerin olduğu da biliniyor. Şimdi pek çok kişinin fark edemediği gün yüzüne çıkmamış iOS 12 özellikleri hakkında sizleri bilgilendirelim.

İOS 12 Özellikleri

iOS 12 Özellikleri Arasında En Dikkat Çeken Özellik

Şirket iPhone X’leri piyasaya sürerek parmak iziyle telefon sahibinin tanıtılmasına yarayan Touch ID’yi bırakıp kullanıcısının yüzünü 3 boyutlu tarayabilen Face ID teknolojini kullanmaya başladı. Ama iPhone X’de sadece bir kişinin yüzü tanıtılabiliyor. Bu demek oluyor ki cihazın güvenilir birine kullanılması için vermesi halinde kullanıcı olmadan ekran kilidinin açılabilmesi mümkün olmamakta.

iOS 12’yle kullanıcılarına saç baş yolduran bu sinir bozucu özellik geliştirildi. Böylelikle kullanıcı Face ID ile başka birinin yüzü kaydedilebiliyor. Bu geliştirme sayesinde cihazı başka birine teslim eden kullanıcıların, ekranın her kilitlenişinde tekrar tekrar yüz taraması yapmalarına gerek kalmadı.

3D Touch Daha Kullanışlı ve Daha Hızlı Menü Özelliği

Kullanıma sunulduğu ilk günden beri çok çeşitli geliştirmelerin yapıldığı 3D Touch, iOS 12’yle beraber gelişimine devam ediyor. Bu son geliştirmeyle Kamera uygulamasına güçlü şekilde basılınca ‘selfie çekimi, QR Kod Taranması, Fotoğraf çekilmesi, Videonun kaydedilmesi ‘ gibi uygulamada yer alan önde gelen ayarlar görüntülenebilecek.

Tabii ki bu geliştirme kamera uygulamasıyla kalmamış. Birçok uygulamanın yanında Slack ve YouTube’un da bu hızlı menü özelliğini desteklemesi söz konusu.

İOS 12 Özellikleri

Klavyenin Dokunmatik Özellik Kazanması

Aslında bu özeliğin iPhone cihazlarda olduğu biliniyor. Yalnızca, şirket iOS 12 ile beraber bu özelliğe kolaylık sağlıyor. Artık imlecin, metindeki herhangi bir yere götürülmesi için yapılması gerekli tek şey kullanıcının parmağını boşluk tuşunun üstünde basılı tutup, sonrasında imlecin sürüklenmesi.

Podcast Düğmelerinin Özelleştirilmesi

Artık kullanıcıların Podcast’lerin tuşlarını özelleştirmesi çok kolay. Böylelikle kullanıcılar müzik dinlerken tuşa basıp şarkıyı kaç saniye ileriye veya geriye sarabilir kendileri belirleyebilecek. Bunun için de yapılması gereken şey Podcast’in ayarlarından kullanıcının istediği özelleştirmeleri yapması.

iOS 12 özellikleri bakımından pek çok yeni geliştirmeler yapmışa benziyor. Bundan sonrasında ise kullanıcılar yeni geliştirmelerin ne olacağını merak ediyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.