Snapchat gönderilen mesajı silebilme özelliği ile eksikliği gideriyor. Artık WhatsApp’ta olduğu gibi gönderdiğiniz bir mesajı silebileceksiniz.

Snapchat Gönderilen Mesajı Silebilme Özelliği

Snapchat Gönderilen Mesajı Silebilme Özelliği Hakkında

Snapchat son zamanların en sevilen mobil uygulamaların başında geliyor. Milyonlarca kullanıcıya sahip uygulama her geçen gün farklı güncellemelerle özelliklerini artırıyor. Son yenilik de mesajlarla ilgili.

Son dönemde Snapchat’in eleştirilen ara yüzü kullanıcılarıyla ters düşmesine ve bu nedenle de zor bir süreç geçirmesine sebep olmuştu. Şimdi ise gönderilen mesajları silebilme özelliği ile gönül almayı hedefliyor.

Özellik yakın zamanda tüm kullanıcılar için aktif hale gelecek. Bu da her kullanıcının söz konusu özelliği kullanabileceğini gösteriyor.

Snapchat Gönderilen Mesajı Silebilme Özelliği

Uygulama Eski Günlerine Dönebilecek mi?

Snapchat tasarımını değiştirdi. Bu karar kullanıcı kaybetmesine neden oldu. Dersini alan ve kullanıcılarının ilgisini yeniden kazanmak isteyen uygulama, çareyi kullanışlı güncellemelerde buldu. Bu yeniliklerden en sonuncusu yazılan mesajları silme imkanı tanıyacak. Peki bu durum size nasıl katkılar sunacak?

Şöyle açıklayalım. Uygulamaya eklenen “Sohbeti Sil” özelliği hataları telafi etmek için büyük imkan sağlayacak. Bu da başlattığımız ancak sonrasında pişman olduğumuz konuşmaları ortadan kaldırabilmek için oldukça kullanışlı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Peki sohbeti nasıl sileceğiz? Yapılması gereken silinmek istenen mesajın üzerine uzun bir şekilde dokunmak ve çıkan menü üzerinden “Sil” tuşuna basmak. Bu sayede mesaj silinebilecek.

Mesajı sildikten sonra karşı tarafa veya gruba mesajın silindiğine dair bir uyarı mesajı gönderiliyor. Özelliğin işleyiş düzeni WhatsApp’ta işlediği şekilde düzenlenmiş. Bu nedenle özelliğin kullanımına çok da yabancı değiliz.

Özellik henüz kısıtlı bir kullanıcı grubu tarafından test ediliyor. Ancak kısa süre içinde hem iOS hem de Android kullanıcısı için aktif hale gelecek. Böylece gönderdikten sonra pişman olduğunuz mesajları kolayca silebileceksiniz. Ancak karşı tarafa mesajın silindiğine dair bilgi gittiğini unutmayın! Bu nedenle pişman olacağınız konuşmaları başlatmamakta fayda var!

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.