iPhone XS düşürme testi Gerçekleştirdi. Apple firmasının amiral gemisi iPhone’un son modeli XS kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Başlangıç versiyonu 999’luk dolarlık ön sipariş fiyatına sahip telefonun sağlamlığı merak konusuydu. Zira cihazın tanıtım lansmanında şirket, telefonun arka ve ön yüzeyini bugüne kadar kullanılan en sağlam cam ile kapladıklarını ileri sürmüştü.

iPhone XS düşürme testi

Iphone XS Düşürme Testi Performansı Şaşırttı

iPhone meraklıları iddiaya tedbirli yaklaştı. Daha önce benzer açıklama iPhone X için de yapıldığı halde Youtube vb. sitelerde yapılan testlerde ortaya çıkan sonuçlar hayal kırıklığı yaratmıştı. XS için ilk denemeyi teknoloji sitesi CNET çalışanı Vanessa Hand Orellana yaptı. Orellana, telefonu önce pantolon cebinin hizasından beton yüzeye bıraktı ve bu testi cihazın arka yüzü için de tekrarladı. Sonuç gerçekten ilginçti: Cihaz hasarsızdı.

Orallana ikinci denemesinde sınırları biraz zorlamaya karar vererek bu sefer telefonu göz yüksekliğinden bıraktı. Özellikle özçekim (selfie) yaparken rastlanması muhtemel kazaları örnek alan denemede Xs’in her iki yüzeyi de hasar almadı. Böylece kullanılan malzemenin kalitesini gözler önüne serildi ve ‘iPhone XS sağlam mı’ sorusu cevabını bulmuş oldu.

iPhone XS düşürme testi

Türkiye Fiyatı Henüz Belli Değil

iPhone telefonları daha önce özellikle Youtuberlar tarafından donduktan sonra çalışma gibi farklı testlere tabi tutulmuştu. Türkiye’de almak istediğinizde küçük bir serveti gözden çıkarmanız gerektiğini düşündüğünüzde telefonun sağlamlığı kullanıcılar bakımından önem arz ediyor.

Daha önce belirttiğimiz gibi iPhone XS’in 32 GB hafızaya sahip versiyonunun Amerika ve Kanada için ön sipariş fiyatı 999 Dolar olarak belirlendi. XS içinse bu fiyat 1099 Dolara yükseliyor. Türk kullanıcılar henüz iPhone XS ön sipariş verme imkanına sahip değil ve firma henüz telefonun diğer ülkelerde ne zaman satışa sunulacağına ilişkin açıklama yapmadı.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.