Instagram IGTV servisini bugün duyurdu. Popüler uygulama 1 milyar kullanıcıya ulaştı. Yaptığı duyuruda hem kullanıcı sayısını hem de yeni mobil video servisi olan IGTV’yi açıkladı.

Instagram IGTV

Instagram IGTV Servisi Nedir?

IGTV mobil video servisi olarak hizmet verecek. Böylece YouTube’un da rakibi olacak. Yılların sektör devi YouTube’u alt edebilir mi bilinmez ama güçlü bir rakip olacağı muhakkak.

IGTV’nin farklarına gelince… Bu uygulama bir saatlik video yükleme imkanı sunuyor. Resmi olarak da duyurulan IGTV dikey videolar izlemenize olanak sağlayacak. Süresi uzun videolar ile daha anlamlı bağlantılar kurabilmenize olanak tanıyacak.

Instagram IGTV

Öncelik Mobilde!

IGTV’nin önceliği mobil cihazlar olarak belirlendi. Hem tam ekran hem de dikey şekilde izlenebilen videolar günlük alışkanlıklarımızla oldukça uyumlu. Bunun dışında kolay kullanım da cabası. Uygulamaya girildiğinde video oynamaya başlıyor. Bu yüzden de tekrar arama yapmanıza gerek kalmıyor.

IGTV’nin en büyük artısı ise kaliteli içerikler sunacak olması. Kanalların sahipleri de Instagram’daki içerik üreticiler olacak. Böylece kullanıcılar zaten takip ettikleri hesapların paylaştığı videoları izleyebilecek. Kısacası Instagram fenomenleri artık bir saatlik yayınlar yapabilecekleri bir ekrana kavuşacak!

Instagram Kullanıcı Sayısı 1 Milyarı Buldu

Instagram son dönemlerin en sevilen uygulaması. Hatta Facebook’un tahtını bile salladı. Belki de bu nedenle olsa gerek, Facebook Instagram üzerinden doğrudan hesap bağlantısı imkânı sunarak kullanıcı trafiğini yeniden artırmaya bile çalıştı.

Ancak hiç şüphesiz çağ değişiyor ve kullanıcı talepleri de çağa göre şekilleniyor. Çağın gerisinde kalmak istemeyen ve kullanıcı bağlılığını sürdürmek isteyen Instagram da art arda yeni özellikler sunarak büyümesini sürdürüyor.

Instagram bugün tam bir milyar aktif kullanıcıya ulaştıklarını açıklayarak, büyüme hızının gün geçtikçe arttığını da kanıtlamış oldu. IGTV ile bu büyümenin daha da artacağı öngörülüyor.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.