Kitap okumayı ne kadar sevsek de kimi zaman bunun için vakit bulamayabiliyoruz. Oysa mobil haldeyken ya da ev işleriyle uğraşırken, yani gözlerin meşgul ama zihnin açık olduğu anları da kitaplarla geçirebilmek mümkün! Kitapları daha önceden seslendiren kişilerin anlatımı ile dinlemeyi mümkün kılan sesli kitap uygulamaları, bu anlamda oldukça işlevsel bir kullanım sunuyor. Bu uygulamalardan biri olan Audible uygulaması ile siz de uzun zamandır okumaya fırsat bulamadığınız kitapları dinleyebilirsiniz.

Görme engellilerin diledikleri her yerde ve anda sevdikleri kitapları dinleyebilmelerine olanak sağlayan bu gibi sesli kitap uygulamaları; seyahatleri, mesai saatlerini ve hatta hemen her aktiviteyi çok daha keyifli değerlendirebilmeyi mümkün kılıyor. Uygulaması sayesinde her an, her yerde mobil cihazlarınız ile sesli kitap dinleyebileceğiniz Audible da kitapseverlerin vazgeçilmezlerinden biri olmaya aday. İşte dünyanın en geniş kataloglu sesli kitap platformu Audible’ın mobil uygulaması hakkında diğer önemli bilgiler…

Audible 2

Audible Uygulaması Nasıl Bir Deneyim Sunuyor?

İçeriğinde farklı birçok türde ve kategoride sayısız sesli kitabın yanı sıra dergi ve gazeteler de barındıran Audible, dünyadaki en geniş sesli kitap kütüphanesine sahip olmasıyla öne çıkıyor. 1995 yılında Donald Katz tarafından geliştirilen platform, 2008 yılında yaklaşık 300 milyon dolar karşılığında Amazon tarafından satın alındı.

Faaliyetleri sadece kitap satışıyla sınırlı kalmayan Audible, aynı zamanda Audible Studios adı altında sesli kitap ve çeşitli programlar da üretiyor. Yazılı kitapları sesli kitaplara dönüştüren Audible’ın içeriğindeki sesli kitapların bir kısmı da ünlü yazar ve oyuncular tarafından seslendiriliyor. Böylece kitaplarınızı sevdiğiniz sanatçıların sesleri ile dinleme şansı bulabilirsiniz.

Evde, işte, sporda nerede olursanız olun her aktivite için uygun türde kitap bulabileceğiniz Audible ile yeni kitaplar keşfederek en sıkıcı işleri bile eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Audible

Audible Uygulaması ile Neler Yapabilirsiniz?

Kendi hafızasına yüksek kaliteyle kaydettiği kitap içerikleri barındıran uygulamada reklam gösterimi yapılmıyor. Bu sayede kitaplarınızı reklamlarla rahatsız edilmeden keyifle dinleyebilirsiniz. Ayrıca farklı cihazlarda eş zamanlı bir şekilde çalışma işlevine sahip uygulama ile tabletinizde dinlemeye başladığınız kitabı, mobil telefonunuzdan bitirebilmeniz de mümkün.

Bunlara ek olarak, sesli kitapları Audible aracılığıyla daha sonra çevrimdışı dinlemek üzere çeşitli kalite ve formatlarda cihazlarınıza indirebilirsiniz. Uygulama, aynı zamanda sesli kitapların oynatma hızını istediğiniz gibi ayarlama imkanı sunarak, kişiselleştirme yapabilmenizi de mümkün kılıyor.

Audible üyeliğinin ücreti aylık 7,99 ABD doları. Her ay size bir kredi puanı veren uygulama üzerinden ücretli bir sesli kitap indirebilirsiniz. Üstelik yüzde 30’a kadar indirimli satın aldığınız sesli kitapları, üyelik bitiminde de kütüphanenizde saklayabilirsiniz. Beğenmediğiniz bir kitabı ise bir başkasıyla ücretsiz değiştirme imkanı sunuluyor.

Son olarak, Audible’ın kullanıcılarına 30 günlük bir deneme süresi tanıyarak uygulamayı ücretsiz test etme fırsatı sunduğunu belirtmekte fayda var. Siz de bu imkandan yararlanarak, Audible uygulamasının size göre olup olmadığına karar verebilirsiniz. Üstelik üyeliğinizi devam ettirdiğiniz durumda, ilk sesli kitabınız Audible’dan hediye!

Audible mobil uygulamasını Android ve iOS işletim sistemleri için aşağıdaki bağlantılara tıklayarak indirebilirsiniz.

Audible
Audible
Developer: Audible, Inc.
Price: Free
‎Audible: Audio Entertainment
‎Audible: Audio Entertainment

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.