Özellikle masa başı olarak çalışan kişiler, oyunlardan kafasını kaldıramayan gençler ya da bilgisayar/internette işleri olanlar, sörf yapanlar kısacası herkes için çok ama çok kullanışlı bir uygulama keşfettim: Mobile Touchpad.

Mobile Touchpad ‘in demin bahsettiğim hedef kitlesi içerisinde ben 2 kategoride yer alıyorum. Masa başı çalışıyorum, oyunlara çok bağımlı değilim ama işten vakit bulduğum anlarda ise oynadığım 3-4 tane oyun var. Hem oyunlar hem de işim anlamında bilgisayarda çok fazla vakit geçireceğim zamanlarda mouse zaten en gerekli şeylerden birisi. Fakat, evde 3 farklı bilgisayar 3 farklı kullanıcı fakat 2 mouse olunca işler birazcık sarpa sarıyor. Mobile Touchpad de çok işime yarıyor.

Mobile Touchpad: Her an Her Zaman Yanında Bir Mouse Vardır!

Uygulamanın telefonlara özel olarak hazırlanmış ve entegre edilebiliyor olması fikri zaten müthiş! Bunun yanında elimiz kolumuz durumuna gelen telefonların bu tür bir işlevi yerine getirmesi de yerinde bir seçim. Mouse dışında onun yerini alabilecek bir şey söyleyin deseler %99 herkes telefon derdi. Demeye gerek yok Mobil Touchpad indir, faresiz kalma 🙂

Bu uygulamayı indirdiğimden beridir ne evde mouse eksikliği yaşıyorum ne de işe giderken fareyi evde unuttum diyerek tedirginlik. Tam bir mouse işlevi gören telefonumla beraber kısa bir süre içerisinde alışma sürecini atlatıyorsunuz. Bu uygulama gerçekten çok ama çok kullanışlı.

Çok Kolay Kullanım ve Kurulum

Kullanışlı olduğu kadar çok da kolay bir kurulumu olan Mobile Touchpad’i 3 kolay adımda kullanabilirsiniz. Hiçbir teknik bilgi gerektirmeden, en basit şekli ile kurulumu tamamlayın ve bu teknolojinin tadına varın.

Adım 1: Uygulamayı sizlere vereceğim aşağıdaki linklerden ya da buradan indirin. Uygulamayı açtıktan sonra sizden istenen izinlerin tamamına onay verin.

Adım 2: Bu linkten uygulamayı bilgisayarınıza da indirin. İşletim sisteminizin özelliklerine uygun olanı bilgisayarınıza kurun.

Adım 3: Uygulamayı kullanabilmeniz için bilgisayarınızın ve telefonunuzun aynı internete bağlı olması gerekiyor. Bu aşamayı da geçtikten sonra bilgisayarınızın IP bilgilerini telefonunuza giriniz.

Not: Uygulama sadece Google Play Store’da bulunuyor. Türker Girgin’e teşekkürler!

Mobile Touchpad
Mobile Touchpad
Developer: Türker Girgin
Price: Free

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.