Android ve iOS platformlarında sevilerek kullanılan, popüler klavye uygulaması Swype Keyboard, artık geliştirilmeyecek. Özellikle çizerek anlatım yapabildiğiniz, ses tanıma özelliği ile ön plana çıkan Swype Keyboard, yedi yıl önce Nuance Communications tarafından satın alınmıştı. Nuance, artık yeni nesil çalışmalara yöneldiklerini ve yapay zeka projeleri ile ilgilendiklerini söyleyerek, uygulamayı hem Android hem de iOS için durdurma kararı aldıklarını açıkladı.

5 Yıllık Serüven Sona Erdi

Swype klavye, Android’e ilk olarak 2013’te uygulanmaya başlamıştı. İlk çıktığı dönemlerde teknik sorunlarla karşı karşıya kalsa da Swype klavye uygulaması, Android kullanıcılarının baş tacı olmuştu.

5 yıl boyunca bu popülerliğini koruyan Swype Klavye uygulaması, Nuance Communications tarafından bir anlamda rafa kaldırıldı. Swype uygulamasının güncellenmeyeceği gerçeği de aslında bir tesadüf sonucu ortaya çıktı.

Bir Reddit kullanıcısının Nuance firması ile yaptığı konuşma sonrası ortaya çıkan bu haber, Swype kullanıcılarını üzdü. Firma, sosyal medya kullanıcısına, hem Dragon hem de Swype klavye uygulamalarının artık güncellenmeyeceğini ve klavye işini artık yapmayacaklarını bildirdi.

Firma, aynı etkileşim içerisinde bundan sonraki projelerinin yapay zeka projeleri üzerine gelişmek istediklerini dile getirdi ve bu konuda çalışıldığının müjdesini de vermiş oldu.

Dikkatli sosyal medya kullanıcıları ise firmanın uzun zamandır hiçbir yenilik ve geliştirme yapmadan durmasından dolayı, arka planda bu tür bir sorun veya değişim kararı olabileceğini zaten sezmişlerdi.Swype Keyboard Artık Olmayacak

Swype Keyboard, Tarihin Tozlu Sayfalarına Gömülüyor

Bunun üzerine çeşitli teknoloji haber siteleri, Nuance Communications’a ulaşarak haberi doğrulattı. Böylece güzel bir klavye uygulaması olan Swype da tarihin tozlu raflarına kaldırılmış oldu.

Uygulama mağazalarında Swype’a alternatif, Gboard, Flesky ve SwiftKey gibi klavye uygulamaları olsa da birçok kullanıcı, Swype’ı çok daha hızlı ve başarılı buluyordu.

Siz Swype Keyboard uygulamasını kullanmış mıydınız? Uygulamanın, Play Store ve App Store’dan kaldırılması hakkında ne düşünüyorsunuz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.