Land Rover denildiği zaman, akla ilk olarak sağlam ve son derece güçlü olan jipler geliyor elbette. Peki otomotiv sektörünün en konforlu jipleriyle tanıdığımız Land Rover’i farklı bir sektörde daha görmeye hazır mısınız? Cevabınız evetse ve mobil cihazlara da meraklıysanız Land Rover’ın size güzel bir sürprizi var. Şirket yakında telefon sektöründe de karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İşte karşınızda Land Rover Explore.

Ortak Firma Üretimi Olan Explore Cihaz

Sağlamlığı ve modüler yapısı ile karşılaştığınız andan itibaren dikkatinizi çekecek olan Land Rover Explore, doğrudan Land Rover tarafından üretilmiyor. Modüler cihaz, Land Rover ile 2016 yılından itibaren ortaklık kuran Bullitt firması tarafından üretiliyor.

Merkezi İngiltere’de bulunan bu firmanın daha önce üretimini gerçekleştirdiği cihazlara bakıldığında, Land Rover için üretecekleri cihazın ne kadar kaliteli olacağı daha iyi anlaşılıyor. Geçmişte CAT ve JCB marka cihazların üretimine imza atan Bullitt firmasının Land Rover Explore ile yine fark yaratacağı düşünülüyor.

Land Rover Explore

Modüler Telefon Nedir?

Outdoor telefonu olması beklenen bu modelin öne çıkan özelliklerine baktığımızda, ilk olarak modüler olması göze çarpıyor. Peki modüler telefon ne demek?

Modüler telefonların en önemli farkı, opsiyonel olarak satın alınan eklentiler ile telefona yeni özelliklerin eklenebilmesidir. Explore telefonunun da öncelikle güçlü bir GPS modülü ile birlikte sunulması bekleniyor. Land Rover’in Adventure Pack isimli bu modülü, kendi bataryasına ve gelişmiş özelliklere sahip olacak. Üstelik ViewRanger Skyline teknolojisinin de görüleceği bu modülde, artırılmış gerçeklik özelliği de bulunacak.

Dayanıklı Tasarım Özellikleri

Aşırı sıcaklığa veya ani hava değişimlerine, yüksek basınca veya yüksekten düşmeye karşı dayanıklı olan Explore, sahip olduğu tasarım özellikleriyle de dikkat çekecek.

Telefonun ön ızgara, yan kenar ve arka kısım tasarımlarının, Land Rover’ın jiplerini anımsatacağı görülüyor. Land Rover Explore, tıpkı zorlu arazi şartlarına dayanan bir Land Rover gibi dizayn edilmiş.

Land Rover Explore

Land Rover Explore Ne Zaman Tanıtılacak?

Sıradışı tasarımı ve gelişmiş özellikleriyle merak yaratan Land Rover Explore’un ay sonuna doğru MWC 2018‘de resmen tanıtılacağı gelen haberler arasında. Modüler telefonun satış fiyatının ise 800$ civarında olması bekleniyor.

Land Rover’ın telefon çıkarması hakkında ne düşünüyorsunuz? Explore isimli telefonu nasıl buldunuz? Görüşlerinizi bekliyoruz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.