WhatsApp çıkartma özelliği yakında kullanımda olacak. Popüler mesajlaşma uygulaması beklenen özelliğin müjdesini verdi. Henüz test aşamasında olan özellik yakın zamanda kullanıcı deneyimine sunulacak.

WhatsApp Çıkartma Özelliği

WhatsApp Çıkartma Özelliği Nasıl Kullanılacak?

WhatsApp en çok indirilen uygulamalar arasında yer alıyor. Hal böyle olunca da uygulamadaki her yenilik büyük ses getiriyor. Özelliğin test aşamasından sonra yayınlanacağı duyuruldu. Peki çıkartma özelliği nasıl kullanılacak?

Aslında çıkartma özelliğine diğer uygulamalardan aşinayız. Örneğin Line, Facebook Messenger, Telegram gibi uygulamalar uzun süredir çıkartma özelliğine sahipti. Özellik daha eğlenceli bir kullanım vaad ettiği için oldukça seviliyor.

Özelliği yazışmalar sırasında eklemek kullanmak için yeterli olacak. Eklemek istediğiniz çıkartmayı listeden seçebileceksiniz. Bu da duygularınızı daha zenginleştirilmiş yöntemlerle ifade etmenize yardım edecek.

WhatsApp Çıkartma Özelliği

Test Süreci Ne Zaman Tamamlanacak?

WhatsApp çıkartma özelliği ilk olarak Facebook’un F8 geliştirici konferansında kamuoyu ile paylaşılmıştı. Henüz Android platformlarda beta sürümü test edilen özellik yakın bir gelecekte iOS tabanlı cihazlarda da kullanılabilecek. Ancak bunun için önce Android beta sürümü için geçerli not alması gerekiyor.

Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı ile ilgili net bir tarih verilmedi. Resmi tarih açıklanmadığı için özelliğin ne zaman yayınlanacağını söylemek bu nedenle oldukça zor. Ancak eğer özelliği kullanmak istiyorsanız WhatsApp’ın beta programına kaydolabilirsiniz.

WhatsApp çıkartmaları ile ilgili bir haber de Facebook Messenger’de de kullanılabileceklerine dair oldu. Özellik Facebook Messenger’da kullanılabilecek mi, henüz bu soru da net bir cevap bulabilmiş değil.

Soruların cevabını bulmak için uygulamanın kullanıma alınması beklemek gerekecek. Ancak bu bekleyişin çok uzun sürmeyeceği tahmin ediliyor. Eğlenceli yazışmalar için sık sık tercih edilen çıkartmaların WhatsApp konuşmalarını daha da renklendireceğine kesin gözüyle bakılıyor. Bakalım özellik ne zaman kullanıma sunulacak?

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.