LinkedIn etkinlik özelliğini test etmeye başladı. LinkedIn çevrimiçi toplulukları çevrimdışı etkinliklerle genişletmek istiyor. Gerçek hayatta düzenleyeceğiniz etkinliklere LinkedIn’de bağlantı kurduğunuz insanları davet edip, networklerinizi ve arkadaşlıklarınızı ilerletebilirsiniz.

Her ne kadar Facebook gibi sosyal medya uygulamaları için eski bir özellik olsa da, LinkedIn için yeni bir özellik.

LinkedIn Etkinlik Özelliğiyle Çevrimiçi Bağlantılarınızı Çevrımdışı’na Taşıyın

İş ortamınızdaki tanıdıklarınızla bağlantı kurmanızı sağlayan bu sosyal medya platformu, Cuma günü, kullanıcıların gerçek dünyada etkinlikler oluşturmasını sağlayan ve çevrimiçi bağlantılarını davet etmesine olanak tanıyan bir özelliği test ettiğini söyledi. Bu özellik tanıdık geldiyse sebebi, LinkedIn’in geçmişte de böyle bir etkinlik özelliğinin olması. Ancak bu özellik 2012 yılında kaldırılmıştı.

O zamandan beri, şirket 562 milyon kullanıcının, etkinliklerini kendi gruplarında ve profillerinde paylaşarak, kendilerine özgü yollar bularak yaydığını gözlemledi. Kullanıcılar sadece lokal buluşmalar organize etmiyor, büyük konferanslardan videolar ve gönderiler de paylaşıyorlar. Bu yıl LinkedIn’de, kadın teknolojistler için yapılan Grace Hopper konferansıyla ilgili 5,000’i aşkın gönderi vardı.

LinkedIn yeni özelliğin, kullanıcıların etkinlik öncesinde, süresince ve sonrasında bağlantılarını daha kolay kurmasını sağlamasını umuyor. Özellik sayesinde etkinliğe katılanların listesini ve çalıştıkları yeri görebiliyorsunuz. Aynı zamanda özellik, içinde kullanıcılara etkinlik hakkında gönderileri, videoları ve yorumları tek bir yerde paylaşma ve bir hashtag’le takip etme olanağı da sunuyor.

LinkedIn ağ büyümesi ürün yönetimi direktörü Liz Li ” Bu, kullanıcıların çevrimiçi topluluklarını genişletmesi ve diğer insan ilişkilerini oluşturması, yeni kişilerle tanışması ve ilgilendikleri alanda bir şeyler öğrenmesi için bir yol” dedi.

Şu an için pilot olarak San Francisco ve New York’ta yaklaşık 500 etkinlik organizatörü bulunuyor. Ancak herkes halka açık etkinliğe katılabilir.

LinkedIn etkinlik özelliğini ana sayfanın sol tarafındaki “Topluluklarınız” bölümünün altında olacak. Şu anda yalnızca pilot katılımcılar etkinlik oluşturabiliyor ancak şirket önümüzdeki aylarda özelliği global olarak kullanıma sunmayı planlıyor.

LinkedIn etkinlikler ürün yöneticisi Ashu Dubey, şirketin sitenin kurallarına aykırı etkinlikleri filtrelemek için yerinde önlemler aldığını söyledi. “Bu tür içeriklerin dağıtımını ve yayınlanmasını kısıtlayacağız” dedi. Üyeler ayrıca gönderileri de kural dışı olduğu takdirde işaretleyebilecekler.

Dubey, LinkedIn etkinlikler özelliklerine daha fazla yer vermeyi de planladıklarını da söyledi. Gelecekte, şirketler özel etkinlikler oluşturabilecek ve üyeler ilgilerini çeken etkinlikleri kolayca bulabilecekler.

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.