Vücudumuzun en temel ihtiyaçlarından bir tanesi su içmektir. Ama gün içerisinde yoğun tempo, stres yükü gibi sebeplerle bunu aklımıza getirmek epey zor olabiliyor. Bu durumlarda ufak bir hatırlatmaya ihtiyacınız olduğunda Plant Nanny yanınızda.

plant nanny

Plant Nanny, esasen bir sağlık uygulaması olarak oluşturulmuş olsa da sevimli çizimleri ve yumuşak renklendirmeleriyle tamamen bir oyun gibi görünüyor. Bu da onu daha ilgi çekici bir hale getiriyor. Uygulamanın başında kısa bir bilgilendirmeyle beraber sizden kilonuzu ve günlük aktivite sıklığınızı girmeniz isteniyor. Bunları ekledikten sonra size gün içinde ne kadar su tüketmeniz gerektiğini hesaplıyor ve hatırlatıcı olarak küçük bir tohum seçtiriyor.

Bitki tohumunuzu ektikten sonra bir bardak ya da termos ve bunun ölçüsünü seçiyorsunuz. Dilerseniz birden çok bardak ya da matara ekleyebiliyorsunuz. Ben yarım litrelik bir matara kullandığım için şirin bardaklardan biri seçip 500 ml olarak işaretledim. Her seviyede belli bir miktar su içmeniz için düzenli aralıklarla bildirim gönderiyor uygulama. Önce kendiniz içip sonra bitkinizi sulamayı unutmayın.

Plant Nanny

Plant Nanny ile Çiçek Büyütmenin İncelikleri

Eğer uzun bir süre uygulamaya girip bitkinizi sulamazsanız bir süre sonra bitkiniz kuruyup ölüyor. Bu durumda iki seçeneğiniz var: ya zavallı bitkiyi gömeceksiniz ya da “water of life” denilen özel itemi kullanarak ona yeniden can vereceksiniz. Water of Life ve diğer uygulama içi itemler için Shop sekmesini kullanabilirsiniz. Bu seçenek aynı zamanda uygulamanın arka planını ve bitkinizin saksısını da zevkinize göre optimize etmenize olanak sağlıyor. Bitkiniz yeteri kadar büyüdüğünde onu bir bahçeye alıp yeni bir çiçek de ekebilirsiniz üstelik.

Uygulamanın Türkçe dil desteği bulunmuyor ne yazık ki, İngilizce olarak kullanmak durumundayız. Plant Nanny yalnızca sabah 8 ile akşam 10 arası bildirimler gönderiyor. Bildirim sıklığını iş düzeninize göre 2 saatte bir, 4 saatte bir veya 6 saatte bir olarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca eğer ilaç kullanıyorsanız kendinize uygun bir hatırlatma saati seçmenize de imkân tanıyor.

Plant Nanny

Eski sanal bebekleri hatırlatan bu şirin hatırlatıcı uygulamayı Google Play Store ve Apple App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Yayıncının diğer uygulamarı için Fourdesire’ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Plant Nanny - Water Reminder
Plant Nanny - Water Reminder
Developer: Fourdesire
Price: Free
‎Plant Nanny
‎Plant Nanny
Developer: Fourdesire
Price: Free+