En çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, yeni bir güncelleme yaparak kullanıcılarına sürpriz yaptı. Instagram’da paylaşımlarınıza başkalarının yorum yapmasını engelleyici bir özellik zaten vardı. Fakat uygulamaya son yapılan güncelleme ile bu özellik daha da geliştirildi. Instagram’da yorum engelleme işlemini, artık sadece belirlediğiniz birkaç kişiye yönelik yapabileceksiniz. Böylece sizi rahatsız eden birkaç kişi yüzünden bütün yorumları kapatmak zorunda kalmayacaksınız. Üstelik bu özellikten hem iPhone hem de Android kullanıcıları faydalanabiliyor.

Instagram’da Yorum Nasıl Engelleniyor?

Instagram’daki yeni yorum engelleme özelliğini kullanabilmek için hem iPhone hem de Android kullanıcılarının aynı işlemleri yapması gerekiyor. Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle Instagram profilimize gelerek, sağ üstte bulunan “Seçenekler” sekmesine tıklamalıyız.

instagram

Seçeneklerden ise “Ayarlar”ı seçmeliyiz, buradan da “Yorumlar” kısmına tıklayarak “Yorum Kontrolleri” menüsüne gelmeliyiz.

instagram

“Yorum Kontrolleri” menüsünden ise istediğimiz kişilerin yorum yapmasını engelleyebiliriz. Bu menüye bastığımızda zaten karşımıza iki şık geliyor.

instagram

“Şu kişinin yorumlarını engelle” ve “şu kişinin yorumlarına izin ver” seçenekleri yer alıyor. Buraya istediğiniz kişilerin adını yazarak, sadece o kişilerin yorumuna izin verebiliyorsunuz ya da o kişilere yorumu kapatabiliyorsunuz.

Instagram’daki Yeni Özelliğin Getirdiği Avantajlar

Instagram’ın yeni özelliği sayesinde, artık yorumunu görmek istemediğiniz ya da hoşunuza gitmeyen yorumlar yapan kişilerden kurtulabiliyorsunuz. Üstelik bunu yapabilmek için eskiden olduğu gibi herkese yorumları kapatmak zorunda da kalmıyorsunuz. Böylece sevdiğiniz insanlar paylaşımlarınızın altına istediği gibi yorum yazabilirken, sizi rahatsız eden insanlar hiçbir şekilde size yorum yazamıyor. Ayrıca yorumunu engellediğiniz kişinin bundan haberi olmuyor ve sizin fotoğraflarınıza yaptığı yeni yorumları sadece kendisi görebiliyor.

Ayrıca eski yorum engelleme özelliklerini hala kullanmak isteyen Instagram kullanıcıları da bu yeni özellikten olumsuz yönde etkilenmiyor. Çünkü Instagram’da eski özelliklerin tamamı halen bulunuyor. Instagram’ın bu yeni özelliğinden faydalanmak istiyorsanız, uygulamayı güncellemeyi unutmayın.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.